Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (1122 entries)

en:  Category URLs
bg: URL адреси на категорията

en: # internal links to
bg: # вътрешни връзки към

en: # links in post
bg: # връзки в публикацията

en: %1$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information is about the same topic, and therefore belongs in one single paragraph? | %1$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information within each of these paragraphs is about the same topic, and therefore belongs in a single paragraph?
bg[0]: %1$d от параграфите надвишава препоръчителния максимум думи (%2$d). Уверете се, че всичката информация вътре се отнася за една и съща тема и дали е необходимо да се включва в един параграф.
bg[1]: %1$d от параграфите надвишава препоръчителния максимум думи (%2$d). Уверете се, че всичката информация вътре се отнася за една и съща тема и дали е необходимо да се включва в един параграф.

en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability. | %1$d sections of your text are longer than %2$d words and are not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability.
bg[0]: Разделът %1$d на вашия текст е по-дълъг от %2$d думи и не е разделен от подзаглавия. Добавете %3$sподзаглавия%4$s, за да подобрите четливостта.
bg[1]: Разделите %1$d на вашия текст са по-дълги от %2$d думи и не са разделени от подзаглавия. Добавете %3$sподзаглавия%4$s, за да подобрите четливостта.

en: %1$s Extensions
bg: Разширения за %1$s

en: %1$s Meta Box
bg: %1$s meta панел

en: %1$s adds several columns to this page. We've written an article about %2$show to use the SEO score and Readability score%3$s. The links columns show the number of articles on this site linking %5$sto%6$s this article and the number of URLs linked %5$sfrom%6$s this article. Learn more about %4$show to use these features to improve your internal linking%3$s, which greatly enhances your SEO.
bg: %1$s добавя няколко колони към тази страница. Написахме статия за това %2$sКак да използваме оценката за SEO и оценката за четливостта%3$s. Колоните за връзки показват броя на статиите в този сайт, които свързват тази статия с %5$sдо%6$s и броя на URL адресите, свързани с тази статия %5$sот%6$s. Научете повече за %4$sКак да използвате тези функции, за да подобрите вътрешното свързване%3$s, което значително подобрява цялостното SEO.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please activate %3$s to make your life better.
bg: %1$s и %2$s могат да работят много по-добре заедно, когато добавите помощно разширение. Моля, инсталирайте %3$s за да направите живота си по-добър.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better.
bg: %1$s и %2$s могат да работят много по-добре заедно, когато добавите помощно разширение. Моля, инсталирайте %3$s, за да направите живота си по-добър.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better. %4$s.
bg: %1$s и %2$s могат да работят много по-добре заедно, когато добавите помощно разширение. Моля, инсталирайте %3$s за да направите живота си по-добър. %4$s.

en: %1$s by %2$s
bg: %1$s на %2$s

en: %1$s can tell search engines about your social media profiles.
     These will be used in Google's Knowledge Graph. There are additional
     sharing options in the %1$s Social settings. %2$sRead more%3$s about these options.
bg: %1$s може да каже на търсачките за профилите ви в социалните мрежи.
      Те ще се използват в Knowledge Graph на Google. Има допълнителни 
      опции за споделяне в %1$s настройките за социалните мрежи. %2$sНаучете повече%3$s за тези опции.

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
bg: %1$s идва с много функции. Можете да активирате / деактивирате някои от тях по-долу. Кликването върху въпросителния знак ще ви даде повече информация за функцията.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
bg: %1$s предоставя няколко много мощни вградени инструмента:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
bg: Според %1$s, използвате версия %2$s на %3$s. За да предотвратите проблеми със съвместимостта, моля актуализирайте до най-новата версия.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
bg: Според %1$s, използвате версия на %2$s, която не е съвместима с %1$s. За да използвате тази функция, актуализирайте %2$s до най-новата версия.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден валидационен код за %s. Моля коригирайте.

en: %1$s extensions
bg: %1$s разширения

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
bg: %1$s проверява автоматично дали е необходимо принудително пренаписване на заглавията на публикациите. Ако имате основание да промените тази настройка и знаете какво прави тя, можете да я промените оттук.

en: %1$s has not fetched your site's indexability status yet from %2$s
bg: %1$s все още не е извличал състоянието за индексацията на вашия сайт от %2$s

en: %1$s integrates with Google Search Console, a must-have tool for site owners.
     It provides you with information about the health of your site.
     Don't have a Google account or is your site not activated yet?
     Find out %2$show to connect Google Search Console to your site.%3$s
bg: %1$s се интегрира с Google Search Console, инструмент, необходим за собствениците на сайтове.
      Той ви предоставя информация за състоянието на вашия сайт.
      Нямате профил в Google или сайтът Ви още не е активиран? 
      Вижте %2$sКак да свържете Google Search Console с вашия уебсайт.%3$s

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
bg: %1$s не е валиден избор за това кой има права за достъп до настройките на %2$s. Възстановена е стойността по подразбиране.

en: %1$s of %2$s done.
bg: Обработени %1$s от общо %2$s публикации.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от изреченията съдържат %2$sповече от %3$s думи%4$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%5$s).

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s. Try to shorten the sentences.
bg: %1$s от изреченията съдържат %2$sповече от %3$s думи%4$s, което над препоръчителния максимум (%5$s). Опитайте да съкратите тези изречения.

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %4$s.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sстрадателен залог%3$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%4$s).

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is more than the recommended maximum of %4$s. Try to use their active counterparts.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sстрадателен залог%3$s, което над препоръчителния максимум (%4$s). Опитайте се да използвате по-често активен залог.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is great.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sпреходна дума%3$s или фраза, което е отлично.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is less than the recommended minimum of %4$s.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sпреходна дума%3$s или фраза, което е по-малко от препоръчителния минимум (%4$s).

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от думите съдържат %2$sнад %3$s срички%4$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%5$s)

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от думите съдържат %2$sнад %3$s срички%4$s, което надхвърля препоръчителния максимум (%5$s)

en: %1$s recommendations for you
bg: %1$s препоръки за Вас

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
bg: %1$s уважава поверителността ви. Прочетете правилата ни за спазването на %2$sдекларацията за поверителност%3$s и начина, по който обработваме вашата лична информация.

en: %1$s settings
bg: Настройки на %1$s

en: %1$s to optimize your site even further
bg: %1$s за да оптимизирате своя сайт дори още повече

en: %1$s video tutorial
bg: %1$s видео уроци

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and Yoast SEO will notify you when this is not the case.
bg: Интеграцията с %1$s проверява ежедневно дали вашият сайт е достъпен за търсещите машини и ви информира, ако възникне проблем с индексацията.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to start creating content that ranks well for keywords you care about. Check out this video in which we explain how to use the %1$s metabox when you edit posts or pages.
bg: %1$s ще се погрижи за всичките необходими технически оптимизации на вашия сайт. За да подобрите качествено представянето на вашия сайт в резултатите от търсения, е важно да започнете да създавате съдържание, което се класира добре за ключовите думи, които ви интересуват. Вижте това видео, в което обясняваме как да използвате мета полето на %1$s при редактиране на публикации и страници.

en: %1$s%2$s has not been able to fetch your site's indexability status%3$s from %4$s
bg: %1$s%2$s не можа да извлече състоянието за индексацията на вашия сайт%3$s от %4$s

en: %1$s, Author at %2$s
bg: %1$s, автор в %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
bg: %1$s, изведете оптимизацията на следващото ниво!

en: %1$sAction is needed%2$s: As of version %3$s, due to be released on %4$s, Yoast SEO will no longer work with PHP %5$s. Unfortunately, your site is running on PHP %5$s right now, so action is needed. Thankfully, you can update your PHP yourself.
bg: %1$sНеобходимо е действие%2$s: От версия %3$s, която трябва да бъде пусната на %4$s, Yoast SEO вече няма да работи с PHP %5$s. За съжаление, сайтът Ви в момента работи на PHP %5$s, затова е необходимо действие от ваша страна. За щастие, можете сами да актуализирате PHP.

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
bg: %1$sКрай на неработещите връзки%2$s: лесен мениджър на пренасочванията

en: %1$sPlease don't show me this notification anymore%2$s
bg: %1$sТова известие да не се показва повече%2$s

en: %1$sRemove this message%2$s
bg: %1$sПремахнете това съобщение%2$s

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
bg: %1$sПреглед за публикуване в социалните мрежи%2$s: Facebook и Twitter

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook &amp; Twitter
bg: %1$sПреглед на социални връзки%2$s: Facebook и Twitter

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
bg: %1$sЗаглавната страница на вашия сайт не може да се индексира от търсещите машини%2$s. Това е изключително лошо за SEO и трябва да бъде поправено.

en: %2$s (current default for %1$s)
bg: %2$s (текущото по подразбиране за %1$s)

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate | %d results found, use up and down arrow keys to navigate
bg[0]: %d намерен резултат, използвайте стрелка нагоре и надолу за да навигирате
bg[1]: %d намерени резултата, използвайте стрелка нагоре и надолу за да навигирате между тях

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
bg: %s &rsaquo; автоматичен конфигуратор

en: %s Archive
bg: %s архив

en: %s Archives
bg: %s Архиви

en: %s Breadcrumbs
bg: %s пътечка

en: %s Columns
bg: %s Колони

en: %s Description
bg: %s описание

en: %s Image
bg: %s изображение

en: %s Posts Overview
bg: Преглед на публикациите на %s

en: %s Title
bg: %s заглавие

en: %s data found.
bg: %s намерени данни.

en: %s data not found.
bg: %s данни не са намерени.

en: %s data successfully imported.
bg: %s данни бяха успешно импортирани.

en: %s data successfully removed.
bg: %s данни бяха премахнати успешно.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден идентификатор на Twitter потребител. Моля коригирайте.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден URL. Моля коригирайте.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
bg: %s не успя да провери за обновена версия заради следната грешка: <em>%s</em>

en: %s file
bg: %s файл

en: %s installation wizard
bg: %s помощник за инсталиране

en: %s integration
bg: %s интеграция

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
bg: %s е активиран за мрежата. Моля свържете се със администратора на вашия сайт във връзка с управлението на лиценза.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
bg: %s е активиран за мрежата. Можете да управлявате своя лиценз от страницата за <a href="%s">мрежова администрация на лицензите</a>.

en: %s notification | %s notifications
bg[0]: %s известие
bg[1]: %s известия

en: %s restored to default SEO settings.
bg: %s е възстановен до настройки за SEO по подразбиране.

en: %s: License Settings
bg: %s: Настройки на лиценза

en: %sRenew your license now%s.
bg: %sПодновете вашия лиценз сега%s.

en: &laquo; Back to Tools page
bg: &laquo; Връщане в страницата с инструменти

en: (Opens in a new browser tab)
bg: (Отваряне в нова табулация на браузера)

en: (custom field)
bg: Къстъм потребителско поле

en: (custom taxonomy)
bg: Къстъм таксономия

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
bg: (деактивирайте лиценза си, за да можете да го активирате от друг WordPress сайт)

en: (no parent)
bg: (без родител)

en: (no title)
bg: (няма заглавие)

en: 1 year free updates and upgrades included!
bg: Включва безплатни актуализации за период от 1 година!

en: 24/7 email support
bg: 24/7 имейл поддръжка

en: 24/7 support
bg: Поддръжка 24/7

en: 301 Redirect
bg: 301 пренасочване

en: 404 pages
bg: 404 страници

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
bg: <a href="%s">Знаете ли, че можете да надградите своя лиценз?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d day, would you like to extend it?</a>  | <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
bg[0]: <a href="%s">Вашият лиценз изтича след %d дни, желаете ли да го подновите?</a>
bg[1]: <a href="%s">Вашият лиценз изтича след %d дни, желаете ли да го подновите?</a>

en: <b>Warning!</b> You didn't set your %s license key yet, which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Enter your license key</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
bg: <b>Внимание!</b> Все още не сте въвели вашия лицензен ключ за %s, което означава, че се лишавате от актуализации и поддръжка. <a href="%s">Въведете лицензен ключ</a> или <a href="%s" target="_blank">поръчайте лиценз оттук</a>.

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
bg: <b>Внимание!</b> Външните заявки са блокирани, което означава, че не можете да получавате %s актуализации. Моля добавете %s към %s.

en: <b>Warning!</b> Your %s license is inactive which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Activate your license</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
bg: <b>Внимание!</b> Вашият лиценз за %s не е активен, което ви лишава от достъп до актуализации и поддръжка. <a href="%s">Активирайте лиценза</a> или <a href="%s" target="_blank">поръчайте лиценз оттук</a>.

en: A blog
bg: Блог

en: A corporation
bg: Корпорация

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
bg: Връзка към архива за автора на публикацията, с името на автора поставено в анкер текста.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
bg: Връзка към публикацията, с името на сайта вмъкнато като анкер текст.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
bg: Връзка към вашия сайт, с името и описанието на сайта поставени в анкер текста.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
bg: Връзка към вашия сайт, с името на сайта поставено в анкер текста.

en: A message from %1$s
bg: Съобщение от %1$s

en: A news channel
bg: Новинарски

en: A portfolio
bg: Портфолио

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
bg: Възникна проблем при записа на текущата стъпка. Моля {{link}}изпратете доклад за грешка{{/link}}, като опишете на коя стъпка се намирате и какви промени искате да направите (ако има такива).

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
bg: Името на заместващата променлива не може да започва с "%%cf_" или "%%ct_", понеже тези префикси на променливи са запазени за нуждите на WPSEO. Опитайте да дадете друго, уникално име.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
bg: Името на заместващата променлива може да съдържа само букви, цифри, средно и долно тире. Опитайте с друго име.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
bg: Вече има регистрирана друга заместваща променлива със същото име. Опитайте с различно уникално име.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
bg: Плътна интеграция между %1$s и %2$s

en: A small offline business
bg: Малък офлайн бизнес

en: ACTIVE
bg: АКТИВЕН

en: Access denied
bg: Отказан достъп

en: Accounts
bg: Профили

en: Action
bg: Действие

en: Activate License
bg: Активиране на лиценз

en: Activate your site on My Yoast
bg: Активирайте сайта си в "Моят Yoast"

en: Activated
bg: Активиран

en: Activation failed:
bg: Грешка при активиране:

en: Add Open Graph meta data
bg: Добавяне на Open Graph мета данни

en: Add Twitter card meta data
bg: Добавяне на мета данни за Twitter карти

en: Add additional keyword
bg: Добавяне на допълнителни ключови думи

en: Add image
bg: Добавяне на изображение

en: Add step
bg: Добавяне на стъпка

en: Add synonyms
bg: Добавете синоними

en: Add total time
bg: Добавяне на общото време

en: Add-ons
bg: Разширения

en: Admin bar menu
bg: Меню в админ лентата

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
bg: Забележка за администратори: тази страница не показва мета описанието, защото такова липсва. Добавете описание специално за нея или отидете в панела [%1$s - %2$s] и настройте шаблон.

en: Advanced
bg: Други настройки

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
bg: Разширени <code>мета</code> robots настройки за тази страница.

en: Advanced Variables
bg: Променливи с разширени функции

en: All Readability Scores
bg: Всички резултати за четливост на текста

en: All SEO Scores
bg: Всички СЕО резултати

en: All your texts are already counted, there is no need to count them again.
bg: Всичките ви текстове вече са преброени, няма нужда да ги преброявате отново.

en: Allow customers to pick up their %s order locally
bg: Позволете на клиентите да вземат %s за местните поръчки

en: Allow search engines to show this %s in search results?
bg: Да се даде ли възможност на търсачките да показват този %s в резултатите от търсенето?

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
bg: Възникна грешка при оценяването на '%1$s'

en: An online shop
bg: Онлайн магазин

en: Analysis
bg: Анализ

en: Analysis results:
bg: Резултати от анализа

en: Analyze entire site
bg: Анализ на целия сайт

en: Analyze this page
bg: Анализиране на страницата

en: Anchor text for the Homepage
bg: Име на връзката към началната страница

en: Anchor text for the homepage:
bg: Анкер текст за заглавната страница:

en: Archive title
bg: Заглавие на архива

en: Archives
bg: Архиви

en: Archives for
bg: Архиви за

en: Archives settings help
bg: Помощ за настройките на архивите

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
bg: Присъствате ли в Google News? Увеличете своя трафик от тази услуга, като оптимизирате за нея!

en: Are you trying to use multiple keywords? You should add them separately below.
bg: Опитвате се да използвате няколко ключови думи? Трябва да ги добавите отделно по-долу.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
bg: Както виждате, за този плъгин има превод на %1$s. Към момента преводът е завършен на %3$d%% . Нуждаем се от вашата помощ за неговото завършване и коригирането на възможни грешки. Моля регистрирайте се в %4$s, за да помогнете за завършването на превода на %1$s!

en: Asterisk
bg: Звезда

en: Attachment caption
bg: Заглавие на прикачения файл

en: Attract more customers near you
bg: Привличайте повече клиенти в близост до вас

en: Authenticate
bg: Автентикация

en: Author archives
bg: Архиви на автор

en: Author archives settings
bg: Настройки за авторския архив

en: Available variables
bg: Възможни променливи

en: Bad SEO score
bg: Лош SEO резултат

en: Baidu verification code
bg: Baidu код за потвърждение

en: Basic SEO course
bg: Основен SEO курс

en: Basic Variables
bg: Базови променливи

en: Be found in Google Maps and local results.
bg: Бъдете откривани в Google Карти и локалните резултати.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
bg: Отдолу са показани SEO резултатите на публикациите. Моментът е много подходящ да започнете да подобрявате качеството на някои от вашите публикации!

en: Bing verification code
bg: Bing код за потвърждение

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Blog
bg: Блог

en: Bold
bg: Получер

en: Bold the last page
bg: Последната страница в получер

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
bg: Както %1$s, така и %2$s могат да създават XML карта (sitemap). Наличието на две XML карти не носи ползи за търсещите машини, а същевременно може да забави вашия сайт.

en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
bg: Както %1$s by Yoast, така и %2$s създават OpenGraph код, което може да накара Facebook, Twitter, LinkedIn и други социални мрежи да вземат грешните текстове и изображения при споделяне на страницата.

en: Breadcrumb for 404 Page
bg: Пътечка за 404 страница

en: Breadcrumb for 404 pages:
bg: Пътечка за 404 страница:

en: Breadcrumb settings for %s archive
bg: Настройки на навигацията тип хлебни трохички за %s Архива

en: Breadcrumbs
bg: Пътечки (breadcrumbs)

en: Breadcrumbs Title
bg: Заглавие на пътечката

en: Breadcrumbs separator:
bg: Разделител за елементите на пътечката

en: Breadcrumbs settings
bg: Настройки на пътечката

en: Breadcrumbs title
bg: Заглавие на пътечката

en: Bulk editor
bg: Пакетен редактор

en: Bullet
bg: Булет

en: Buy %1$s
bg: Купете %1$s

en: Buy %s
bg: Купете %s

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keywords. It also comes with 24/7 personal support.
bg: Между другото дали знаете, че ние предлагаме и %1$sPremium разширение%2$s? То има разширени възможности като мениджър на пренасочванията и анализ на множество ключови думи за една публикация. Също така осигуряваме 24/7 персонална поддръжка.

en: CSS Validator
bg: CSS Валидатор

en: Calculation completed.
bg: Изчислението приключи.

en: Calculation in progress...
bg: В процес на изчисляване...

en: Can't update? Ask your host!
bg: Не можете да осъвремените версията? Попитайте вашия хостинг доставчик!

en: Caption
bg: Надпис

en: Category
bg: Категория

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
bg: URL адресите на категории в WordPress съдържат префикс, обикновено %s, тази функция премахва този префикс само за категории.

en: Category description
bg: Описание на категория

en: Change language
bg: Промяна на езика

en: Check Google Cache
bg: Проверка на Google Cache

en: Check Headers
bg: Проверка на заглавните части

en: Check Inlinks (OSE)
bg: Проверка на входящите връзки (OSE)

en: Check Keyword Density
bg: Проверка на наситеността на ключова дума

en: Check SEO configuration
bg: Проверка на SEO конфигурацията

en: Check what your Facebook or Twitter post will look like.
bg: Вижте как ще изглежда публикацията във Facebook или Twitter.

en: Choose a profile
bg: Изберете профил

en: Choose an image
bg: Изберете изображение

en: Choose image
bg: Избор на изображение

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
bg: Изберете сайта, чиито настройки желаете да използвате по подразбиране за всички сайтове, които добавяте в своята мрежа. Ако изберете "нищо", разширението ще използва стандартните стойности по подразбиране.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
bg: Изберете символ, който да се използва като сепаратор на заглавието. Той се използва, за да раздели името на публикацията и името на сайта. Възможните символи са показани със същия размер, с който ще се появят в резултатите от търсенето.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index
     of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to
     publish your site.
bg: Изберете "в процес на изграждане", ако искате да запазите сайта извън индекса 
     на търсачките. Не забравяйте да го активирате, когато сте готови да
     публикувате сайта си.

en: Choose whether you're a company or person
bg: Посочете дали сте фирма или частно лице

en: Choose your settings.zip file
bg: Избор на settings.zip файл

en: Clean
bg: Чист

en: Cleanup of %s data failed.
bg: Почистването на %s данни е неуспешно.

en: Click the "%3$s" button to use the meta description already set in the %1$sSearch Appearance Homepage%2$s setting.
bg: Кликнете върху бутона "%3$s", за да използвате мета описанието, което вече е зададено в %1$sначалната страница на Облика на търсенето%2$s.

en: Close
bg: Затваряне

en: Close snippet editor
bg: Затваряне на редактора на извадки

en: Close the Wizard
bg: Затваряне на конфигуратора

en: Close wizard
bg: Затваряне на помощника за конфигуриране

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
bg: Включва нашата 30-дневна безусловна гаранция за връщане на парите

en: Company
bg: Фирма

en: Company logo
bg: Лого на фирмата

en: Company name
bg: Име на фирмата

en: Company or person
bg: Фирма или частно лице

en: Configuration Wizard
bg: Съветник за конфигуриране

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
bg: Конфигуриране на OpenGraph настройките на %1$s

en: Configure %s
bg: Конфигуриране на %s

en: Configure %s in a few steps
bg: Конфигуриране на %s в няколко стъпки

en: Consider linking to these articles
bg: Обмислете обвързването с вътрешни връзки на тези статии

en: Considerations
bg: Съображения

en: Content Type
bg: Тип съдържание

en: Content Types
bg: Типове съдържание

en: Content optimization
bg: Оптимизация на съдържанието

en: Content optimization: Bad SEO score
bg: Оптимизация на съдържанието: лош SEO резултат

en: Content optimization: Good SEO score
bg: Оптимизация на съдържанието: добър SEO резултат

en: Content optimization: Has feedback
bg: Оптимизация на съдържанието: има обратна връзка

en: Content optimization: OK SEO score
bg: Оптимизация на съдържанието: приемлив SEO резултат

en: Content to put after each post in the feed
bg: Съдържание, което да се добавя след всяка публикация в емисията

en: Content to put before each post in the feed
bg: Съдържание, което да се вмъква преди всеки пост в емисията

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
bg: Тип на архива на публикациите, който да се показва в пътечките за структурата на сайта

en: Copied!
bg: Копирано!

en: Copy home meta description
bg: Копиране на мета описанието на началната страница

en: Copy link
bg: Копиране на линка

en: Copy link to suggested article: %s
bg: Копирайте връзката до предложената статия: %s

en: Cornerstone content
bg: Ключово съдържание

en: Could not write settings to file.
bg: Не беше възможно да се запишат настройките във файл.

en: Could not zip settings-file.
bg: Файлът с настройките не можа да бъде zip-нат.

en: Count links in your texts
bg: Брои връзките в текстовете ви

en: Counting links in your texts
bg: Преброяване на връзките във вашите текстове

en: Crawl errors per page
bg: Грешки при обхождането за всяка страница

en: Crawl issues list
bg: Списък с проблеми след обхождането

en: Crawl issues list navigation
bg: Навигация в списъка с проблеми след обхождането

en: Create %s file
bg: Създаване на файла %s

en: Create and manage redirects within your WordPress install.
bg: Създаване и управление на пренасочванията от вашата WordPress инсталация.

en: Create redirect
bg: Създаване на пренасочване

en: Creates XML News Sitemaps
bg: Създава XML карта за новини

en: Creating redirects is a %s feature
bg: Създаването на пренасочвания е функция на %s

en: Credits
bg: Авторство

en: Current profile
bg: Настоящ профил

en: Current year
bg: Текуща година

en: Dash
bg: Нормално тире

en: Dashboard
bg: Табло

en: Date
bg: Дата

en: Date archives
bg: Архив по дати

en: Date archives settings
bg: Настройки за хронологичния архив

en: Date in Snippet Preview
bg: Показване на датата

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
bg: При определени обстоятелства е възможно архивите по дати също да бъдат възприети като дублирано съдържание.

en: Deactivate %s
bg: Деактивиране на %s

en: Deactivate License
bg: Деактивиране на лиценза

en: Default for %2$s, currently: %1$s
bg: По подразбиране за %2$s, понастоящем: %1$s

en: Default settings
bg: Настройки по подразбиране

en: Delete step
bg: Изтриване на стъпка

en: Delete total time
bg: Изтриване на общото време

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Настолни компютри

en: Desktop preview
bg: Преглед на настолната версия

en: Disable SEO analysis
bg: Деактивиране на SEO анализ

en: Disable readability analysis
bg: Изключване на анализа на четимостта

en: Disabled
bg: изкл.

en: Discover why readability is important for SEO.
bg: Открийте защо четливостта е важна за SEO.

en: Dismiss %s upgrade motivation
bg: Отхвърляне на мотивацията за надграждане на %s

en: Dismiss this item.
bg: Игнориране

en: Dismiss this notice
bg: Отхвърлете това известие

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
bg: Не позволявайте на търсещите машини да показват %s в резултатите от търсенето.

en: Do you want to know all the ins and outs of the %1$s plugin? Do you want to learn all about our advanced settings? Want to be able to really get the most out of the %1$s plugin? Check out our %1$s plugin training and start outranking the competition!
bg: Искате ли да научите всички подробности за разширението %1$s? Интересувате ли се от разширените настройки? Питате ли се как можете да получите максимума от %1$s? Запознайте се с тренировъчните материали за %1$s и се класирайте над конкуренцията!

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Use the multiple focus keywords functionality, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
bg: Искате ли да се представяте по-добре от конкуренцията? %1$s ви предоставя страхотни допълнителни възможности, които ще ви помогнат да настроите вашата SEO стратегия като професионалистите. Използвайте възможността за следене на множество ключови думи, мениджъра на пренасочвания и нашия инструмент за вътрешни връзки. %1$s също така ви предоставя достъп до експертна поддръжка.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %1$s? You can, with %2$s.
bg: Искате ли да визуализирате как ще изглежда публикацията, когато хората в споделят в %1$s? Можете да го направите с %2$s.

en: Does your site represent a person or company?
bg: Сайтът ви представлява физическо лице или фирма?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
bg: Дали вашият сайт има в момента, или ще има в бъдеще, повече от един автор?

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
bg: Не пропускайте да следите грешките при индексиране: %1$sсвържете се с Google Search Console от тук%2$s.

en: Don’t waste time figuring out the best settings yourself.
bg: Не си губете времето за да изберете най-добрите опции сами.

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
bg: Позволява лесно вмъкване на Google карти, локатор на магазини, работно време и др.

en: Easy redirect manager
bg: Лесен мениджър на пренасочванията

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit &#8220;%s&#8221;
bg: Редакция &#8220;%s&#8221;

en: Edit Files
bg: Редактиране на файлове

en: Edit snippet
bg: Редактиране на извадката

en: Edit the content of your %s:
bg: Редактирайте съдържанието на вашите %s:

en: Em dash
bg: Дълго тире

en: Email
bg: Е-поща

en: Email support is a %s feature
bg: Email поддръжката е %s функция

en: En dash
bg: Средно тире

en: Enable Breadcrumbs
bg: Активиране на пътечката (breadcrumbs)

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
bg: Активирайте XML картите на сайта, които генерират %s

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
bg: Активирайте тази функция, ако искате Facebook и други социални медии да показват визуализация с изображения и текстов откъс, когато се споделя връзка към вашия сайт.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
bg: Активирайте тази функция, ако искате Twitter да показва визуализация с изображения и текстов откъс, когато се споделя връзка към вашия сайт.

en: Enabled
bg: вкл.

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
bg: Подобрява ефекта от споделяне на публикации с видео

en: Enhance your contact pages with Google Maps, opening hours and a store locator
bg: Подобрете страниците си за контакти с Google Карти, работно време и локатор на магазини

en: Enroll in the Yoast SEO for WordPress training »
bg: Запишете се в обучението на Yoast SEO за WordPress

en: Enter a description
bg: Въвеждане на описание

en: Enter a title for your instructions
bg: Въведете заглавие за инструкциите си

en: Enter authorization code here...
bg: Въведете оторизационен код тук...

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
bg: Въведете %sID на сайта%s за този сайт, чиито настройки желаете да използвате по подразбиране за всички нови сайтове, които биват добавяни към вашата мрежа. Оставете празно, ако желаете разширението да използва стандартните стойности по подразбиране.

en: Enter your Google Authorization Code and press the Authenticate button.
bg: Въведете оторизационния код от Google и натиснете бутона "Автентикация"

en: Environment
bg: Среда

en: Error 404: Page not found
bg: Грешка 404: Страницата не е открита

en: Error creating %1$s export:
bg: Грешка при създаване на експортния файл на %1$s:

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Errors
bg: Грешки

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
bg: Грешки, които са възникнали само когато вашият сайт е обхождан от Googlebot-Mobile (грешките не се появяват за настолната версия).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
bg: Грешки, възникнали при обхождането на вашия сайт от Googlebot.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
bg: Грешки, които са възникнали само когато вашият сайт е обхождан от Googlebot за конвенционални телефони (грешките не се появяват за настолната версия).

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Excerpt only
bg: Само откъс

en: Existing %1$s Title
bg: Съществуващо %1$s заглавие

en: Existing Yoast Meta Description
bg: Съществуващо Yoast мета описание

en: Expected an integer as input.
bg: Трябва да въведете цяло число.

en: Export settings
bg: Изнасяне на настройките

en: Export your %1$s settings
bg: Експорт на настройките на %1$s

en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
bg: Експортирайте настройките на %1$s оттук, за да можете да ги импортирате отново на по-късен етап или да ги пренесете в друг сайт.

en: Extend Yoast SEO
bg: Надградете Yoast SEO

en: Extensions
bg: Разширения

en: FAQ
bg: Често задавани въпроси

en: Facebook & Twitter
bg: Facebook и Twitter

en: Facebook / Open Graph metadata
bg: Facebook / Open Graph мета данни

en: Facebook Page URL
bg: Адрес на Facebook страница

en: Facebook profile URL
bg: URL на Facebook профил

en: Facebook settings
bg: Facebook настройки

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
bg: Активацията на вашия лиценз е неуспешна. Лицензионният ключ изглежда невалиден.

en: Failed to deactivate your %s license.
bg: Неуспешна деактивация на вашия лиценз за %s.

en: Faulty redirects
bg: Пренасочвания с грешки

en: Feature phone
bg: Конвенционални телефони

en: Features
bg: Функции

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: Fetch the current status
bg: Извличане на актуалния статус

en: File editor
bg: Файлов редактор

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter by Readability Score
bg: Филтриране по показател за четливост на текста

en: Filter by SEO Score
bg: Филтриране по SEO резултат

en: Filter by content type
bg: Филтриране по тип съдържание

en: Filter posts list
bg: Филтриране на списъка с публикации

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
bg: Научете как cornerstone съдържанието може да ви помогне да подобрите структурата на сайта си.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
bg: Разберете как броячът на текстови връзки може да подобри вашето SEO.

en: Find out why you should upgrade to %s
bg: Научете защо да надстроите до %s

en: Find out why you should upgrade to %s &raquo;
bg: Научете защо да надстроите до %s &raquo;

en: First detected
bg: Първоначално откриване

en: First-time SEO configuration
bg: Първата конфигурация на SEO

en: Focus KW
bg: Целева ключова дума

en: Focus keyword
bg: Целева ключова дума

en: Focus keyword not set.
bg: Не е посочена таргетирана ключова дума/фраза.

en: Focus keyword:
bg: Целева ключова дума

en: Follow our Yoast SEO for WordPress training and become a certified Yoast SEO Expert!
bg: Запишете се за нашето обучение Yoast SEO за WordPress и станете сертифициран Yoast SEO експерт!

en: For any questions you may have about updating your PHP version, WordPress %1$shas a great page with instructions here%2$s. We recommend going up to version %3$s. Not all plugins may be ready for PHP 7 though, so %4$swe wrote an article on how to test them before you update here%2$s.
bg: Ако имате някакви въпроси по смяната на Вашата php версия, WordPress %1$s страхотна страница с инструкции тук%2$s. Препоръчваме Ви да качите версията си до %3$s. Не всички разширения може да са съвместими с PHP 7, затова %4$s написахме статия как да ги тествате преди обновяването тук%2$s.

en: For more information:
bg: За повече информация:

en: Force rewrite titles
bg: Пренаписване на заглавия

en: Format-based archives
bg: Архиви по формат

en: Free: %1$sSEO for Beginners course%2$s
bg: Безплатен: %1$sSEO курс за начинаещи%2$s

en: Frontpage settings
bg: Настройки на началната страница

en: Gain access to our 24/7 support team.
bg: получавате 24/7 достъп до нашия екип по поддръжката.

en: General
bg: Общи настройки

en: Get %s now
bg: Вземете %s сега

en: Get %s now!
bg: Вземете %s сега!

en: Get Google Authorization Code
bg: Получаване на оторизационен код

en: Get Yoast SEO Premium
bg: Вземете премиум SEO пакет от Yoast

en: Get Yoast SEO Premium now »
bg: Вземете Yoast SEO Премиум сега »

en: Get better search results in local search
bg: Получете по-добри резултати от търсенето в местното търсене

en: Get found by potential clients
bg: Улеснява намирането от потенциални клиенти

en: Get quick wins to make your site rank higher in search engines.
bg: Направете бързи крачки към изкачването на ранга на Вашият сайт при търсачките.

en: Get real-time suggestions for internal links
bg: Вземете предложения за вътрешни връзки в реално време

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
bg: Започнете бързо с помощта на %1$s %2$sсъветника за конфигуриране%3$s!

en: Get support
bg: Получаване на поддръжка

en: Get the %s plugin training now
bg: Вземете обучение за %s разширението сега

en: Get the most out of %1$s with the %2$s
bg: Вземете максимума от %1$s с %2$s

en: Get the most out of the %s plugin
bg: Извлечете максимума от %s разширението

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
bg: Вземете своя Baidu код за потвърждение от %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
bg: Вземете вашият Bing код за верификация във вашият %1$sBing Webmaster Tools%2$s.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
bg: Вземете вашият Google код за верификация във вашата %1$sGoogle Search Console%2$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
bg: Вземете вашият Яндекс код за верификация във вашият %1$sЯндекс Webmaster Tools%2$s.

en: Go Premium
bg: Premium версия

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the set-up and use of the plug-in!
bg: Преминете към Premium и нашите експерти ще ви отговорят на всякакви въпроси за настройката и използването на разширението!

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the setup and use of the plugin.
bg: Преминете към Premium версията и нашите експерти ще бъдат на ваше разположение за всякакви въпроси за настройката и употребата на разширението.

en: Go back
bg: Връщане назад

en: Go back to the search results
bg: Връщане назад към търсените резултати

en: Go premium!
bg: Вземете премиум разширението!

en: Good
bg: Добре

en: Good SEO score
bg: Добър SEO резултат

en: Good job! All the links in your texts have been counted.
bg: Добра работа! Всички връзки в текстовете ви са преброени.

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
bg: Отлично! Не открихме съществени проблеми със SEO.

en: Good results
bg: Добри резултати

en: Google Page Speed Test
bg: Google Page Speed тест

en: Google Publisher Page
bg: Адрес на Google+ страница

en: Google Structured Data Test
bg: Тест на Google за структурирани данни

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
bg: Google показва името на вашия сайт в резултатите от търсене. Ако искате го да промените, това става от тук.

en: Google verification code
bg: Google код за потвърждение

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
bg: Google не може да извлече този URL поради неизвестна причина.

en: Google+ URL
bg: Адрес в Google+

en: Google+ settings
bg: Google+ настройки

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
bg: Googlebot има достъп до вашия сайт, но някои URL адреси са блокирани за Googlebot във файла %1$s. Тази забрана може да се отнася за всички разновидности на Googlebot или да е само за Googlebot-mobile.

en: Great job with using %1$ssubheadings%2$s!
bg: Страхотна работа с използването на %1$sподзаглавия%2$s!

en: Great news: you can, with %1$s!
bg: Да, можете с %1$s!

en: Greater than sign
bg: Знак "по-голямо"

en: HTML Validator
bg: HTML Валидатор

en: Help on copying the home meta description
bg: Помощ за копиране на мета описанието на началната страница

en: Help on the author archives search results setting
bg: Помощ за настройката на резултатите от търсенето в архивите на автора

en: Help on the authors without posts archive search results setting
bg: Помощ за настройките на резултатите от търсенето на архивите на авторите без публикации

en: Help on the category prefix setting
bg: Помощ за настройките на префикса на категорията

en: Help on the date archives search results setting
bg: Помощ за настройката на резултатите от търсенето на архивите

en: Help on this search results setting
bg: Помогнете за тази настройка на резултатите от търсенето

en: Help on: %s
bg: Помощ относно: %s

en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP. PHP is the programming language that WordPress and Yoast SEO are built on. The version that is currently used for your site is no longer supported. Newer versions of PHP are both faster and more secure. In fact, your version of PHP no longer receives security updates, which is why we're sending you to this notice.
bg: Забелязахме, че използвате остаряла версия на PHP. Това е програмният език, на който са написани WordPress и Yoast SEO. Версията, която използвате за вашия сайт в момента, вече не се поддържа. По-новите версии на PHP са както по-бързи, така и по-надеждни. Всъщност вашата PHP версия вече не получава поправки на проблеми със сигурността; това е и поводът на настоящата покана.

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
bg: Хей, вашето SEO изглежда доста добре! Проверете статистическите данни:

en: Hide
bg: скриване

en: Highlight this result in the text
bg: Маркирайте този резултат в текста

en: Home
bg: Начало

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Homepage &amp; Front page
bg: Начална страница &amp; първа страница

en: Hosts have the ability to update your PHP version, but sometimes they don't dare to do that because they're afraid they'll break your site.
bg: Хостинг доставчиците имат възможността да променят вашата PHP версия, но понякога не се престрашават да го направят, тъй като се опасяват, че ще повредят вашия сайт.

en: How to
bg: Как да

en: How to insert breadcrumbs in your theme
bg: Как се добавя пътечка към използваната тема

en: How-to
bg: Как да

en: How?
bg: Как?

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
bg: Голям SEO проблем: достъпът на роботите е блокиран!

en: INACTIVE
bg: НЕАКТИВЕН

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
bg: Ако вашият сайт има само един автор, можете или да деактивирате авторския архив (което  ще пренасочва към заглавната страница), или да зададете атрибут %s, за да не се показва в резултатите от търсения.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
bg: Ако срещате проблеми, %1$sизпратете ни доклад за грешка%2$s и ние ще се постараем да ви помогнем.

en: If you cannot update your PHP yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples%2$s here. If they don't want to upgrade your PHP version, we recommend switching hosts. Take a look at our list of %3$srecommended WordPress hosting partners%2$s, they've been vetted by the Yoast support team and offer all the features a modern host should have.
bg: В случай, че не можете да промените PHP версията на сървъра, изпратете имейл на хостинг компанията си. Вижте как тук %1$sexamples%2$s . Ако хостингът Ви откаже да промени версията на PHP за вас, предлагаме да го смените. Погледнете списъка с %3$sпрепоръчителни хостинг партньори, които поддържат WordPress %2$s, те са проверени от екипа за поддръжка на Yoast и предлагат всички функции, които модерният хост трябва да притежава.

en: If you cannot upgrade your PHP version yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples here%2$s. If they don't want to upgrade your PHP version, we would suggest you switch hosts. Have a look at one of our recommended %3$sWordPress hosting partners%4$s, they've all been vetted by our Yoast support team and provide all the features a modern host should provide.
bg: Ако не можете сами да промените версията на PHP, можете да изпратите запитване към вашия хостинг доставчик. %1$sВижте няколко примера тук%2$s. Ако доставчикът ви откаже смяна на версията на PHP, ви съветваме да го смените. Разгледайте препоръчаните от нас %3$sWordPress хостинг партньори%4$s. Всички те са проверени от екипа по поддръжката на Yoast и предоставят всички функции, които един съвременен хостинг доставчик трябва да осигурява.

en: If you cannot upgrade your PHP version yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples here%2$s. If they don't want to upgrade your PHP version, we would suggest you switch hosts. Have a look at one of the recommended %3$sWordPress hosting partners%4$s.
bg: Ако не можете сами да промените версията на PHP, можете да изпратите запитване към вашия хостинг доставчик. Разполагаме с %1$sпримери тук%2$s. Ако доставчикът ви откаже смяна на версията на PHP, ви съветваме да го смените. Разгледайте препоръчаните от нас %3$sWordPress хостинг партньори%4$s. Всички те са проверени от екипа по поддръжката на Yoast и предоставят всички функции, които един съвременен хостинг доставчик трябва да осигурява.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent
     duplicate content issues.
bg: Ако изберете "не", авторските ви архиви ще бъдат деактивирани, за да се предотвратят "
     проблеми с дублираното съдържание.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате мета описанието за споделяне в %1$s, а предпочитате там да се показва друго описание, напишете го тук.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате мета описанието за споделяне на публикацията в %s, а вместо това искате там да се появява друго описание, въведете го тук.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате заглавието на поста за споделяне на публикацията в %s, а вместо това искате там да се появи друго заглавие, въведете го тук.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
bg: Ако не искате стандартното заглавие да се използва при споделяне в %1$s, а предпочитате да се показва различно заглавие, въведете го тук.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
bg: Ако съществуваше %s файл с права за редактиране, можеше да променяте неговото съдържание оттук.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
bg: Ако имате Google+ страница за вашия бизнес, добавете нейния URL тук и добавете адреса на вашия сайт в About секцията на самата Google+ страница.

en: If you have a problem that you can't solve with our video tutorials or knowledge base, you can send a message to our support team. They can be reached 24/7.
bg: Ако имате проблем, който не можете да разрешите с нашите видео уроци или база от знания, можете да изпратите съобщение до нашия екип за поддръжка. До тях може да се стигне денонощно.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
bg: Ако вече сте свързали сайта си с Pinterest, можете да прескочите следващата стъпка.

en: If you know what this means and you do not want to see this message anymore, you can %1$sdismiss this message%2$s.
bg: Ако знаете какво означава това и вече не искате да виждате това съобщение, можете да %1$sотхвърлите това съобщение%2$s.

en: If you want more help creating awesome content, check out our %2$sSEO copywriting course%3$s. Do you want to know all about the features of the plugin, consider doing our %1$s!
bg: Ако искате повече помощ за създаването на страхотно съдържание, вижте нашия %2$sкурс за писане на SEO рекламни текстове%3$s. Ако искате да знаете всичко за характеристиките на разширението, изкарайте курса %1$s!

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
bg: Ако искате да се представяте по-добре от конкуренцията в определен град или регион, вижте нашето разширение %1$s! Ще можете лесно да вмъквате Google карти, работно време, информация за контакт и локатор на магазини. Освен това %1$s подобрява използваемостта на вашата страница за връзка.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
bg: Ако искате да изберете ръчно изображението, което да се показва при споделяне на публикацията в %s, качете/изберете изображение или добавете неговия URL тук.

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
bg: Ако искате да посочите изображение за споделяне в %1$s, можете да качите или посочите изображение, или да въведете неговия URL адрес тук.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
bg: Ако поддържате блог само с един автор, авторският архив ще изглежда по абсолютно същия начин като заглавната страница на блога. Това е пример за %1$sпроблем с дублирането на съдържание%2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
bg: Ако разрешите файла %s за запис, ще можете да го редактирате оттук.

en: Image URL
bg: Адрес на изображението

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
bg: Незабавно информира Google за публикуването на нови материали

en: Import
bg: Импорт

en: Import and Export
bg: Импорт и експорт

en: Import from other SEO plugins
bg: Импорт от други SEO разширения

en: Import settings
bg: Импорт на настройките

en: Import settings by locating %1$ssettings.zip%2$s and clicking "Import settings"
bg: За да импортирате настройките, намерете файла %1$ssettings.zip%2$s и кликнете върху "Импорт на настройките"

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
bg: Служи за импорт на настройки от други плъгини за SEO и експорт на вашите настройки за повторна употреба (може и в друг сайт).

en: Improve sharing on Pinterest
bg: Подобряване на споделянията в Pinterest

en: Improve the usability of your contact page
bg: Подобрява ползваемостта на вашата страница за контакти

en: Improve your SEO skills
bg: Подобрете уменията си за SEO

en: Improvements
bg: Подобрения

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
bg: Създайте профил в MyYoast , който ви дава достъп до нашия безплатен курс за SEO за начинаещи!

en: Incorrect Google Authorization Code.
bg: Невалиден оторизационен код.

en: Increase your SEO reach
bg: Подобрете своето SEO покритие

en: Indexability check by %1$s
bg: Проверка на възможността за индексация чрез %1$s

en: Insert snippet variable
bg: Вмъкване на променлива на снипета

en: Insert step
bg: Вмъкване на стъпка

en: Instagram URL
bg: Адрес в Instagram

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Issue categories
bg: Категории с проблеми

en: Just another WordPress site
bg: Поредният WordPress сайт

en: Keep
bg: Запазване

en: Keyword Research
bg: Проучване на ключова дума

en: Keyword:
bg: Ключова дума:

en: Knowledge base
bg: База знания

en: Knowledge base article
bg: Статия от базата знания

en: Label
bg: Етикет

en: Large parts of your text do not contain the keyword. Try to %1$sdistribute%2$s the keyword more evenly. | Large parts of your text do not contain the keyword or its synonyms. Try to %1$sdistribute%2$s them more evenly.
bg[0]: Големи части от текста ви не съдържат ключовата дума. Опитайте се да %1$sразположите%2$s ключовата дума по-равномерно.
bg[1]: Големи части от текста ви не съдържат ключовата дума и нейните синоними. Опитайте се да ги %1$sразположите%2$s по-равномерно.

en: Last crawled
bg: Последно обхождане

en: Latest blog posts on %1$s
bg: Последни публикации в блога на %1$s

en: Learn all about SEO with our %1$s
bg: Научете всичко за SEO с нашата %1$s

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
bg: Научете как SEO анализът може да ви помогне да се класирате по-добре.

en: Learn more about Cornerstone Content.
bg: Научете повече за Фундаменталните публикации (cornerstone content)

en: Learn more about the Keyword Analysis.
bg: Научи повече за анализа на ключовите думи

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
bg: Научете повече относно настройките на адресите на Медия и прикачените файлове

en: Learn more about the RSS feed setting
bg: Научете повече за настройките на RSS полето

en: Learn more about the Snippet Preview.
bg: Научете повече за визуализацията на снипета.

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
bg: Научете повече за верификацията на Webmaster Tools

en: Learn more about the archives setting
bg: Научете повече за настройките на архивите

en: Learn more about the available variables
bg: Научете повече за настройките на наличните променливи

en: Learn more about the homepage setting
bg: Научете повече за настройките на началната страница

en: Learn more about the knowledge graph setting
bg: Научете повече за настройките на knowledge graph

en: Learn more about the special pages setting
bg: Научете повече за настройките на специалните страници

en: Learn more about the title separator setting
bg: Научете повече за настройките на разделителя на заглавия

en: Learn more about your social profiles settings
bg: Научете повече за настройките на социалните Ви профили

en: Learn practical SEO skills to rank higher in Google.
bg: Придобийте практически SEO умения за да се класирате по-нагоре в Google.

en: Left angle quotation mark
bg: Отваряща френска кавичка

en: Less than sign
bg: Знак "по-малко"

en: License Key
bg: Лицензен ключ

en: License status
bg: Статус на лиценз

en: LinkedIn URL
bg: Адрес в LinkedIn

en: Loading help center.
bg: Зареждане на помощен център.

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Local SEO
bg: Локално SEO

en: Low asterisk
bg: Ниско разположена звезда

en: MailChimp signup failed:
bg: Регистрацията в MailChimp е неуспешна:

en: Make %1$s primary %2$s
bg: %1$s да стане основна %2$s

en: Make primary
bg: Да стане основен

en: Make sure you don't miss out on traffic!
bg: Уверете се, че не се пропускат възможности за трафик към сайта ви!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
bg: Създава флуидни (responsive) видео клипове чрез fitvids.js

en: Manage your subscription on My Yoast
bg: Управлявайте абонамента си в "Моят Yoast"

en: Mark as cornerstone content
bg: Маркиране като Фундаментална публикация (cornerstone content)

en: Mark as fixed
bg: Маркиране като поправено

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
bg: Маркирайте най-важното %1$s като "cornerstone съдържание", за да подобрите структурата на сайта си. %2$sНаучете повече за cornerstone съдържанието%3$s.

en: Mark this result in the text
bg: Маркиране на резултата в текста

en: Marks are disabled in current view
bg: Маркерите са изключени в текущия изглед

en: Media
bg: Медия

en: Media & attachment URLs
bg: URL адреси на Медия и прикачени файлове

en: Meta Desc.
bg: Мета описание

en: Meta description
bg: Meta описание

en: Meta description not set.
bg: Полето meta description е празно.

en: Meta description preview
bg: Преглед на мета описанието

en: Meta description preview:
bg: Преглед на полето meta description:

en: Meta description to use for Author page
bg: Мета описание за авторска страница

en: Meta robots advanced
bg: Разширени настройки за Meta robots

en: Middle dot
bg: Средна точка

en: Mobile preview
bg: Преглед на мобилната версия

en: Mobile-Friendly Test
bg: Тест за мобилна съвместимост

en: Modified
bg: Променено

en: Modify your meta description by editing it right here
bg: Променете вашето мета описание, като го редактирате от тук

en: More info
bg: Повече информация

en: More information
bg: Още информация

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
bg: Повече информация %1$sотносно %3$s%2$s

en: More information about %1$s
bg: Повече информация за %1$s

en: Move step down
bg: Преместване стъпка надолу

en: Move step up
bg: Преместване стъпка нагоре

en: Multiple authors
bg: Множество автори

en: Multiple focus keywords
bg: Множество ключови думи

en: Multiple keywords
bg: Множество ключови думи

en: Muted notifications:
bg: Изключени известия:

en: Muted problems:
bg: Игнорирани проблеми:

en: MySpace URL
bg: Адрес в MySpace

en: Name
bg: Име

en: Need help?
bg: Нужда от помощ?

en: Need some help?
bg: Нуждаете се от още помощ?

en: Needs improvement
bg: Нуждае се от подобрение

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: New %1$s Title
bg: Ново %1$s заглавие

en: New Yoast Meta Description
bg: Ново Yoast мета описание

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
bg: Нови сайтове в мрежата наследяват своите SEO настройки от този сайт

en: New support request
bg: Нова заявка към отдел поддръжка

en: News SEO
bg: SEO Новини

en: Newsletter
bg: Електронен бюлетин

en: Next
bg: Напред

en: Next step
bg: Напред

en: No
bg: Не

en: No %1$simages%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
bg: Страницата не съдържа %1$sизображения%2$s. Препоръчително е да добавите няколко подходящи.

en: No %1$sinternal links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
bg: В тази страница няма никакви %1$sвътрешни връзки%2$s, преценете дали има подходящи връзки, които да добавите.

en: No %1$soutbound links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
bg: Страницата не съдържа %1$sизходящи връзки%2$s. Преценете дали е възможно да добавите подходящи връзки.

en: No Archive
bg: Без архив

en: No Image Index
bg: Няма индекс на изображението

en: No Snippet
bg: Без извадка

en: No ads
bg: Без реклами

en: No ads!
bg: Без реклами!

en: No focus keyword set.
bg: Не е зададена ключова дума.

en: No index
bg: Noindex

en: No more dead links
bg: Премахнете мъртвите връзки

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
bg: Без повече мъртви линкове или 404 страници

en: No new notifications.
bg: Няма нови съобщения.

en: No numeric value was received.
bg: Не е получена цифрова стойност.

en: No results
bg: Няма резултати

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: No settings found in file.
bg: Във файла не са намерени настройки.

en: No site has been selected to restore.
bg: Не е избран сайт за възстановяване.

en: No taxonomy metadata found
bg: Не са намерени метаданни за структурата на категориите

en: None
bg: Няма

en: None of the paragraphs are too long, which is great.
bg: Текстът не съдържа параграфи с прекалено голяма дължина, което е отлично.

en: Not activated
bg: Не е активиран

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
bg: Не са попълнени всички задължителни полета. Липсващо поле %1$s.

en: Not available
bg: Липсва

en: Not found
bg: Не е открит

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
bg: Непоказването на %1$s в резултатите от търсенето технически означава, че те ще имат %2$s мета данни с директиви за ботове и ще бъдат изключени от XML картата на сайта. %3$sПовече информация за настройките за резултатите от търсенето%4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
bg: Непоказването на архива за %1$s в резултатите от търсенето технически означава, че те ще имат %2$s мета данни с директиви за ботове и ще бъдат изключени от XML картата на сайта. %3$sПовече информация за настройките за резултатите от търсенето%4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
bg: Да не се показват архивите за автори в резултатите от търсенето технически означава, че те ще имат %1$s мета данни с директиви за ботове и ще бъдат изключени от XML картата на сайта. %2$sПовече информация за настройките за резултати от търсенето%3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
bg: Да не се показват архивите за автори без публикации в резултатите от търсенето технически означава, че те ще имат %1$s мета данни с директиви за ботове и ще бъдат изключени от XML картата на сайта. %2$sПовече информация за настройките за резултати от търсенето%3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
bg: Да не се показват архивите за дата в резултатите от търсенето технически означава, че те ще имат %1$s мета данни с директиви за ботове и ще бъдат изключени от XML картата на сайта. %2$sПовече информация за настройките за резултати от търсенето%3$s.

en: Not supported!
bg: Не се поддържа!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
bg: Имайте предвид, че е възможно използваната от вас тема все още да показва връзките към архивите и че ще трябва да ги отстраните ръчно.

en: Note that not all variables can be used in every field.
bg: Имайте предвид, че не всички променливи могат да бъдат използвани във всяко поле.

en: Note that not all variables can be used in every template.
bg: Имайте предвид, че не всички променливи могат да се използват във всеки шаблон.

en: Note: we don't store your data in any way and don't have full access to your account. 
    Your privacy is safe with us.
bg: Забележка: Ние не съхраняваме данните ви по никакъв начин и нямаме пълен достъп до профила Ви.  
    Вашата лична информация е на сигурно място при нас.

en: Notifications
bg: Известия

en: Number of internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
bg: Брой вътрешни връзки в тази публикация. За повече информация вижте текста "Yoast Колони" в раздела "Помощ".

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
bg: Брой вътрешни връзки, свързващи тази публикация. За повече информация вижте текста "Yoast Колони" в раздела "Помощ".

en: Number of results found: %d
bg: Брой намерени резултати: %d

en: Number of results found: %s
bg: Брой намерени резултати: %s

en: OK
bg: ОК

en: OK SEO score
bg: Приемлив SEO резултат

en: Object %1$s with id %2$s not found
bg: Обект %1$s с id %2$s не е намерен

en: Off
bg: Изключено

en: On
bg: Включено

en: On this page, you can change the name of your site and choose which
     separator to use. The separator will display, for instance, between your
     post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in
     the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up
     the least space in the snippets.
bg: На тази страница можете да промените името на сайта си и да изберете кой
     разделител да се използва. Разделителят ще се покаже, например, между
     заглавието на публикацията и името на сайта. Символите са показани в размера, в който ще се показват в
     резултатите от търсенето. Изберете този, който най-добре отговаря на вашата марка или заема
     най-малко място в снипетите.

en: Once Weekly
bg: Веднъж седмично

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
bg: Когато сте сигурни, че сайтът Ви е ОК, можете да почистите. Това ще премахне цялата оригинална информация.

en: Open
bg: Отваряне

en: Open the knowledge base article in a new window or read it in the iframe below
bg: Отворете статията от базата знания в нов прозорец или я прочетете в iframe полето отдолу

en: Optimize a single post for up to 5 keywords.
bg: Оптимизиране на една публикация за до 5 ключови думи.

en: Optimize your shop's SEO and sell more products!
bg: Оптимизирайте SEO-то на Вашият магазин и продавайте повече продукти.

en: Optimize your site for Google News
bg: Оптимизира вашия сайт за Google News

en: Optimize your site for Google News.
bg: Оптимизирайте Вашият сайт за Google Новини.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
bg: Оптимизира вашите видео клипове да се показват в резултатите от търсене и да получават повече посещения.

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
bg: Вариант А: Сайтът ми е активен и готов за индексиране

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
bg: Вариант Б: Моят сайт е в процес на изграждане и не трябва да се индексира

en: Other
bg: Други

en: Other benefits of %1$s for you:
bg: Други ползи за вас от %1$s:

en: Other benefits of %s for you:
bg: Други ползи от %s за вас:

en: Outrank the competition with %s
bg: Изпреварете конкуренцията с %s

en: PHP is the programming language WordPress is developed in and your site runs on. PHP %1$s was released in %2$s and was replaced by PHP %3$s in %4$s. Newer versions of PHP are both faster and more secure, so updating will have a positive effect on your site. Plus, it it enables our developers to use the latest technologies to make Yoast SEO even better.
bg: PHP е програмният език, на който е разработен WordPress и Вашият сайт работи с него. PHP %1$s беше издаден на %2$s и беше заменен с PHP %3$s през %4$s.  По- новите версии на PHP са едновременно по-бързи и по-сигурни, така че актуализацията ще има позитивен ефект върху Вашия сайт. В допълнение, това позволява на нашите разработчици да използват последните технологии, за да направят Yoast SEO още по- добър.

en: PHP update required.
bg: Необходима е актуализация на PHP.

en: Page
bg: Страница

en: Page %1$d of %2$d
bg: Страница %1$d от %2$d

en: Page URL/Slug
bg: URL/Кратко име на страницата (slug)

en: Page not found
bg: Страницата не е намерена

en: Page number
bg: Номер на страницата

en: Pagenumber
bg: Номер на страницата

en: Pagetotal
bg: Всички страници

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend to disable it.
bg: Странирането на коментарите е активирано. Тази функция не е необходима в 999 от 1000 случая и ви препоръчваме да я изключите.

en: Parent title
bg: Заглавие на родителска категория

en: Paste your %s license key here...
bg: Въведете вашия лицензен ключ за %s тук.

en: Person
bg: Частно лице

en: Pinterest Rich Pins Validator
bg: Pinterest Rich Pins Валидатор

en: Pinterest URL
bg: Адрес в Pinterest

en: Pinterest confirmation
bg: Pinterest свързване

en: Pinterest settings
bg: Pinterest настройки

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
bg: Pinterest използва Open Graph мета данни също както Facebook, затова се уверете, че настройката за ползване на Open Graph в панела за Facebook е активна, ако искате да оптимизирате сайта си за Pinterest.

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
bg: Моля, проверете вашите публикации и страници за успешното импортиране на метаданните.

en: Please choose the %s configuration of your liking:
bg: Изберете предпочитаната конфигурация на %s:

en: Please create an %1$sSEO title%2$s.
bg: Моля създайте %1$sSEO заглавие%2$s.

en: Please enter a license key in the field below first.
bg: Най-напред въведете лицензен ключ в полето отдолу.

en: Please make a backup of your database before starting this process.
bg: Моля направете резервно копие на Вашата база данни преди стартирането на този процес.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
bg: Въведете съдържание на полето meta description в редактора на извадката отдолу.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
bg: Моля, предоставете мета описание, като редактирате снипета по-долу. Ако не го направите, Google ще се опита да намери съответна част от публикацията ви, за да се покаже в резултатите от търсенето.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
bg: Въведете SEO заглавие в редактора на извадката отдолу.

en: Please refer to %1$sour article about how to connect your website to Google Search Console%2$s if you need assistance.
bg: Ако имате нужда от помощ, прочетете %1$sнашата статия за добавяне на сайт към Google Search Console%2$s.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
bg: Моля посочете валиден тип публикация за категория "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
bg: Моля изберете валидна категория за публикация тип "%s"

en: Please specify if your site is under construction or already active.
bg: Моля, посочете дали сайтът ви е в процес на изграждане или вече е активен.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines.
     If you do not know the differences between these, it's best to choose the
     default settings.
bg: Моля, посочете типовете съдържание, които искате да се показват в търсачките.
     Ако не знаете разликите между тях, най-добре е да изберете 
      настройките по подразбиране.

en: Plugin:
bg: Разширение:

en: Post Status
bg: Статус на публикацията

en: Post doesn't exist.
bg: Публикацията не съществува.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
bg: Публикацията има невалиден тип: %s.

en: Post is set to noindex.
bg: Публикацията е със статут noindex.

en: Post type (plural)
bg: Тип съдържание (множествено число)

en: Post type (singular)
bg: Тип съдържание (единствено число)

en: Posts
bg: Публикации

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyword
bg: Публикации %1$sбез%2$s ключови фрази

en: Posts list
bg: Списък на публикации

en: Posts list navigation
bg: Навигация в списъка с публикации

en: Posts that should not show up in search results
bg: Публикации, които не трябва да се показват в резултатите от търсенето

en: Posts with the SEO score: %1$sOK%2$s
bg: Публикации със SEO резултат: %1$sОК%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sgood%2$s
bg: Публикации със SEO резултат: %1$sдобър%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sneeds improvement%2$s
bg: Публикации със SEO резултат: %1$sнуждаят се от подобрение%2$s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
bg: Префикс за елементите на пътечката в архива

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
bg: Префикс за елементите на пътечката в страницата за търсене

en: Prefix for archive pages:
bg: Префикс за архивните страници:

en: Prefix for breadcrumbs:
bg: Префикс за пътечките:

en: Prefix for search result pages:
bg: Префикс за страниците с резултати от търсения:

en: Prefix for the breadcrumb path
bg: Префикс за елементите на пътечката

en: Premium Support
bg: Платена поддръжка

en: Premium support
bg: Платена поддръжка

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед на "%s"

en: Preview your page in Facebook and Twitter
bg: Прегледайте Вашата страница във Facebook и Twitter

en: Previous
bg: Назад

en: Previous step
bg: Назад

en: Primary
bg: Основна

en: Primary %s
bg: Основна %s

en: Primary category
bg: Основна категория

en: Problems
bg: Проблеми

en: Profile
bg: Профил

en: Prominent words
bg: Видни думи

en: Provide an image of the company logo
bg: Лого на компанията

en: Publication date
bg: Дата на публикуване

en: RSS
bg: RSS емисия

en: RSS feed settings
bg: Настройки на RSS емисията

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
bg: Показвайте се на по-предни позиции за местни търсения и в Google Maps, без никакви усилия!

en: Rank for up to 5 focus keywords per page
bg: Класифицирайте до 5 фокус ключови думи за страница

en: Read more about how %s works.
bg: Прочетете повече относно това как %s работи.

en: Read more like this on our SEO blog
bg: Прочетете още подобни публикации в нашия SEO блог

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
bg: Прочетете защо XML картите на уебсайта са важни за вашия сайт.

en: Readability
bg: Четимост

en: Readability analysis
bg: Анализ на четимостта

en: Readability score
bg: Резултат за четливостта

en: Readability: %1$sGood%2$s
bg: Четливост: %1$sДобра%2$s

en: Readability: %1$sNeeds improvement%2$s
bg: Четливост: %1$sНуждае се от подобрение%2$s

en: Readability: %1$sNot available%2$s
bg: Четливост: %1$sНе е налично%2$s

en: Readability: %1$sOK%2$s
bg: Четливост: %1$sOK%2$s

en: Readability: Good
bg: Четимост: добра

en: Readability: Needs improvement
bg: Четимост: нуждае се от подобрения

en: Readability: OK
bg: Четимост: ОК

en: Reauthenticate with Google
bg: Повторна автентикация към Google

en: Reauthenticate with Google
bg: Повторна автентикация пред Google

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyword.
bg: SEO резултатите за всички групи съдържание със зададена ключова дума/фраза се преизчисляват.

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
bg: Пренасочване на адреса на прикаченият файл към самият прикачен файл?

en: Redirect manager
bg: Мениджър пренасочвания

en: Register now &raquo;
bg: Регистрирайте се сега &raquo;

en: Regular
bg: Стандартен

en: Reload crawl issues
bg: Презареждане на списъка с грешки при обхождане

en: Remind me again in 4 weeks.
bg: Напомни ми отново след 4 седмици.

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove blog page from breadcrumbs
bg: Премахване на страницата от пътечката

en: Remove highlight from the text
bg: Премахване на подчертаното от текста

en: Remove keyword
bg: Премахване на ключова дума

en: Remove marks in the text
bg: Премахване на маркери в текста

en: Remove the categories prefix
bg: Премахни префикса на категорията

en: Remove the image
bg: Премахване на изображението

en: Removes the keyword tab from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
bg: Премахва панела за ключови думи от мета панела и изключва всички предложения, свързани със SEO.

en: Removes the readability tab from the metabox and disables all readability-related suggestions.
bg: Премахва панела за четимостта от мета контейнера и изключва всички предложения, свързани с четимостта.

en: Replaced with a custom taxonomies description
bg: Заменено със зададено от потребителя описание на категориите

en: Replaced with a posts custom field value
bg: Заменено със стойност на потребителски дефинирано поле за публикацията

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
bg: Заменено с потребителски дефинирани категории за публикацията, разделени със запетая.

en: Replaced with the category description
bg: Заменено с описанието на категорията

en: Replaced with the content type plural label
bg: Заменено с етикета за множествено число за тип на публикацията

en: Replaced with the content type single label
bg: Заменено с етикета за единствено число за тип на публикацията

en: Replaced with the current page number
bg: Заменено с номера на текущата страницата

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
bg: Заместено с номера на текущата страница с контекст (напр. страница 2 от 4)

en: Replaced with the current page total
bg: Заменено с текущия брой страници

en: Replaced with the current search phrase
bg: Заменено с текущата фраза за търсене

en: Replaced with the current tag/tags
bg: Заменено с текущия таг или тагове

en: Replaced with the date of the post/page
bg: Заменено с датата на публикацията/страницата

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
bg: Заместен с нормалното заглавие за архив, генериран от WordPress

en: Replaced with the post categories (comma separated)
bg: Заменено с категориите на публикацията (разделени със запетая)

en: Replaced with the post/page ID
bg: Заменено с идентификатора на публикацията/страницата

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
bg: Заместено със съдържанието на полето 'Биографична информация' за автора на съответната публикация/страница

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
bg: Заменено с "приятното" име на автора на публикацията/страницата

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
bg: Заменено с извадката на публикацията/страницата (или автоматично генерирано, ако не съществува извадка)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
bg: Заменено с извадката на публикацията/страницата (без автоматично генериране)

en: Replaced with the post/page modified time
bg: Заменено с времето на последна промяна на публикацията/страницата

en: Replaced with the posts focus keyword
bg: Заменено с ключовата дума за съответната публикация

en: Replaced with the primary category of the post/page
bg: Заменено с основната категория на публикацията/страницата

en: Replaced with the slug which caused the 404
bg: Заменено с краткото заглавие, което причинява 404

en: Replaced with the tag description
bg: Заменено с описанието на тага

en: Replaced with the term description
bg: Заменено с описанието на термина

en: Replaced with the term name
bg: Заменено с името на термина

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
bg: Заместено със заглавието на родителската страница на текущата страница

en: Replaced with the title of the post/page
bg: Заменено със заглавието на публикацията/страницата

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
bg: Грешка в заявката: "%s" (%sнай-често срещани съобщения за лицензи%s)

en: Request method %1$s is not valid.
bg: Методът за заявка %1$s не е валиден.

en: Request timed out or site is blocking Google.
bg: Тайм-аут на аявката или сайтът блокира Google.

en: Response code
bg: HTTP код на отговора

en: Restore Site
bg: Възстановяване на сайт

en: Restore site to defaults
bg: Възстановяване на настройките на сайта по подразбиране

en: Restore this item.
bg: Възстановяване

en: Right angle quotation mark
bg: Затваряща френска кавичка

en: SEO Settings
bg: SEO настройки

en: SEO Title
bg: SEO заглавие

en: SEO analysis
bg: SEO анализ

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
bg: Основното изображение трябва да е с размери минимум 200х200 пиксела, за да бъде възприето от Facebook и други социални мрежи.

en: SEO score
bg: SEO точки

en: SEO title
bg: SEO заглавие

en: SEO title preview
bg: Преглед на SEO заглавието

en: SEO title preview:
bg: Преглед на SEO заглавието:

en: SEO: %1$sGood%2$s
bg: SEO: %1$sДобро%2$s

en: SEO: %1$sNeeds improvement%2$s
bg: SEO: %1$sНуждае се от подобрение%2$s

en: SEO: %1$sNot available%2$s
bg: SEO: %1$sНе е налично%2$s

en: SEO: Good
bg: SEO: Добро

en: SEO: Needs improvement
bg: SEO: нуждае се от подобрения

en: SEO: No Focus Keyword
bg: SEO: Липсва целева ключова дума

en: SEO: OK
bg: SEO: Приемливо

en: SEO: Post Noindexed
bg: SEO: Публикацията не се индексира

en: Save
bg: Запис

en: Save Profile
bg: Запис на профила

en: Save all
bg: Запис на всичко

en: Save changes
bg: Запис на промените

en: Save changes to %s
bg: Запазете промените на %s

en: Scroll to see the preview content.
bg: Слезте надолу, за да видите съдържанието на прегледа.

en: Scroll to see the table content.
bg: Слезте надолу до съдържанието на таблицата.

en: Seamlessly integrate %1$s into your AMP pages!
bg: Безпроблемно интегрирайте %1$s във вашите AMP страници!

en: Seamlessly integrate %2$s with %1$s for the content analysis!
bg: Безпроблемно интегрирайте %2$s с %1$s за анализа на съдържанието!

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
bg: Интегрирайте WooCommerce чрез %1$s, за да получите допълнителни възможности!

en: Search
bg: Търсене

en: Search Appearance
bg: Облик на търсенето

en: Search engine visibility
bg: Видимост в търсачката

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
bg: Търсачките и други уеб сайтове все още могат да изпращат трафик към изтритата Ви публикация.

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
bg: Търсачките трябва да показват "%1$s" в резултатите от търсенето:

en: Search for "%s"
bg: Търсене за „%s“

en: Search pages
bg: Страници за търсене

en: Search phrase
bg: Фраза за търсене

en: Search result
bg: Резултат от търсенето

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search the Yoast Knowledge Base for answers to your questions:
bg: Потърсете в Yoast база знания за отговори на вашите въпроси:

en: Security: no advanced settings for authors
bg: Сигурност: няма разширени настройки за авторите

en: See the XML sitemap.
bg: Вижте XML картата на сайта.

en: See who contributed to %1$s.
bg: Виж кой допринесе за %1$s.

en: Select profile
bg: Избор на профил

en: Select redirect
bg: Избор на пренасочване

en: Separator
bg: Разделител

en: Separator between breadcrumbs
bg: Разделител между елементите на пътечката

en: Server Error
bg: Сървърна грешка

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
bg: Сървърът изисква автентикация или блокира достъпа на Googlebot до сайта.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings Updated.
bg: Настройките са обновени.

en: Settings could not be imported:
bg: Настройките не могат да бъдат импортирани:

en: Settings for %s archive
bg: Настройки за вашия %s архив

en: Settings for single %s URLs
bg: Настройки за единичен %s URL адрес

en: Settings successfully imported.
bg: Настройките бяха успешно импортирани.

en: Should search engines follow links on this %1$s?
bg: Трябва ли търсачките да следват връзки в този %1$s?

en: Show
bg: показване

en: Show %s in search results?
bg: Показване на %s в резултатите от търсенето?

en: Show All Content Types
bg: Показване на всички типове съдържание

en: Show Blog page
bg: Показване на блог страница

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
bg: Информация за грешки в категория 'Access Denied' (отказан достъп)

en: Show information about errors in category 'Blocked'
bg: Информация за грешки в категория 'Blocked' (блокиран)

en: Show information about errors in category 'Not Found'
bg: Информация за грешки в категория 'Not Found' (не е открит)

en: Show information about errors in category 'Other'
bg: Информация за грешки в категория 'Other' (други)

en: Show information about errors in category 'Server'
bg: Информация за грешки в категория 'Server' (сървър)

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
bg: Информация за грешки в категория 'Soft 404' (грешка 404 с пренасочване)

en: Show your videos in Google Videos
bg: Показва вашите видео клипове в Google Videos

en: Sign Up!
bg: Регистрирайте се!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
bg: Абонирайте се за нашия бюлетин ако искате да получавате актуална информация за %1$s, други готини плъгини %2$s, и интересни новини и съвети от света на SEO.

en: Site Admins (default)
bg: Администратори на сайта (по подразбиране)

en: Site ID
bg: ID на сайта

en: Site title
bg: Заглавие за уеб сайта

en: Site type
bg: Тип на сайта

en: Site with ID %d not found.
bg: Сайтът с ID %d не е намерен.

en: Site-wide default: %s
bg: Настройка по подразбиране за целия сайт: %s

en: Slug
bg: Кратък адрес

en: Slug preview:
bg: Преглед на краткия адрес (slug):

en: Small tilde
bg: Малка тилда

en: Smartphone
bg: Смартфони

en: Snippet Preview
bg: Визуализация на откъса

en: Snippet preview
bg: Преглед на извадката

en: Snippet variables
bg: Променливи на снипета

en: Social
bg: Социални профили

en: Social Previews
bg: Изглед в социалните мрежи

en: Social media preview
bg: Преглед за публикуване в социални мрежи

en: Social previews
bg: Показване в социалните мрежи

en: Social profiles
bg: Социални профили

en: Something else
bg: Нещо друго

en: Something went wrong. Please reload the page.
bg: Нещо се обърка. Моля, презаредете страницата.

en: Something went wrong. Please try again later.
bg: Възникна проблем. Моля опитайте пак по-късно.

en: Special Pages
bg: Специални страници

en: Step %1$d: %2$s
bg: Стъпка %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
bg: Стъпка 1: Създаване на резервно копие

en: Step 2: Import
bg: Стъпка 2: Импортиране

en: Step 3: Check your data
bg: Стъпка 3: Проверете вашите данни

en: Step 4: Run the configuration wizard
bg: Стъпка 4: Стартирайте съветника за конфигуриране

en: Step 5: Clean up
bg: Съпка 5: Почистване

en: Stop counting
bg: Спиране на броенето

en: Structured Data Blocks
bg: Блокове структурирани данни

en: Success!
bg: Готово!

en: Success: %s
bg: Успешно: %s

en: Summary
bg: Обобщение

en: Summary with large image
bg: Обобщение с голямо изображение

en: Super Admins only
bg: Само Super Администратори

en: Superfast internal linking suggestions
bg: Свръх-бързи предложения за вътрешни връзки

en: Superfast internal links suggestions
bg: Свръх-бързи предложения за вътрешни връзки

en: Support requests you create here are sent directly into our support system, which is secured with 256 bit SSL, so communication is 100% secure.
bg: Исканията за поддръжка, които създавате тук, се изпращат директно в нашата система за поддръжка, която е защитена с 256-битов SSL, така че комуникацията е 100% сигурна.

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag description
bg: Описание на етикет

en: Tagline
bg: Слоган

en: Take note:
bg: Обърнете внимание:

en: Taxonomies
bg: Категории

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
bg: Нива от структурата на сайта, които да се показват в пътечката за различните видове публикации

en: Template explanation
bg: Обяснение на шаблона

en: Term description
bg: Термин за описание

en: Term is set to noindex.
bg: Терминът е дефиниран като noindex.

en: Term title
bg: Термин за заглавие

en: Term404
bg: Грешка 404

en: Text %1$s of %2$s processed.
bg: Текстът %1$s от %2$s е обработен.

en: Text link counter
bg: Брояч на текстови връзки

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
bg: Менюто %1$s в админ лентата съдържа полезни връзки към други инструменти за анализ на страници и ви информира за нови съобщения.

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
bg: Данните на %1$s са премахнати. Ако искате да ги извлечете пак, трябва да извършите повторна автентикация.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
bg: Инсталацията на разширението %1$s е недовършена. Прочетете %2$sинструкциите за инсталация%3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
bg: Разширението %1$s може да създаде проблеми при съвместна работа с %2$s.

en: The %1$sSEO title%2$s contains the focus keyword, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
bg: %1$sSEO заглавието%2$s на страницата съдържа ключовата дума/фраза, но тя не се появява в началото. Опитайте се да я преместите в началото на заглавието.

en: The %1$sSEO title%2$s has a nice length.
bg: %1$sSEO заглавието%2$s има добра дължина.

en: The %1$simages%2$s on this page are missing alt attributes.
bg: %1$sИзображенията%2$s на тази страница нямат alt атрибути.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
bg: Функционалността на импортъра %s включва временни датабаза таблици. Изглежда, че Вашата WordPress инсталация няма такава способност, моля свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
    					Please read the following %3$sknowledge base article%4$s to find out how to resolve this problem.
bg: Функцията <strong> Брояч на текстовите връзки </strong> (въведена в  %1$s %2$s) понастоящем е деактивирана. За да работи тази функция, %1$s трябва да създаде таблица във вашата база данни. Не можахме автоматично да създадем тази таблица.
    	 	 	 	 	 Прочетете следната %3$sБазова статия%4$s, за да разберете как да решите този проблем.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s requires at least PHP version %3$s. We have detected PHP version %4$s on this website.
    					Please read the following %5$sknowledge base article%6$s to find out how to resolve this problem.
bg: Функцията за <strong>Брояч на текстовите връзки </strong> (въведена в %1$s %2$s) понастоящем е деактивирана. За да работи тази функция, %1$s изисква поне PHP версия %3$s. На този уебсайт открихме PHP версия %4$s.
    	 	 	 	 	 Моля, прочетете следната %5$sБазова статия%6$s, за да разберете как да разрешите този проблем.

en: The Breadcrumbs Title is used in the breadcrumbs where this taxonomy appears.
bg: Заглавието на пътечката се използва когато тази йерархична единица се появява.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
bg: SEO анализът предлага предложения за подобряване на оптимизацията на вашия текст.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
bg: Разширението Standard PHP Library (SPL) изглежда не е достъпно. Поискайте от вашата хостинг компания да го активира.

en: The URL that this page should redirect to.
bg: URL адресът, към който пренасочва тази страница.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
bg: Разширената секция на %1$s мета бокс позволява на потребителя да премахва публикации от резултатите от търсенето или да променя каноничния адрес. Това са неща, които може да не искате всеки автор да прави. Ето защо по подразбиране само редакторите и администраторите могат да направят това. Настройката на "%2$s" позволява на всички потребители да променят тези настройки.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
bg: Каноничен URL адрес, към който тази страница трябва да сочи. Оставете полето празно, за да използвате постоянната връзка по подразбиране. Поддържат се и %1$sканонични адреси към други домейни%2$s.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
bg: Каноничната връзка се показва на архивните страници за този термин.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
bg: Автоматичният конфигуратор ви позволява лесно да зададете оптималните SEO настойки за вашия сайт.

en: The copy scores %1$s in the %2$s test, which is considered %3$s to read. %4$s
bg: Текстът постига резултат %1$s в теста %2$s, което се приема %3$s за четене.%4$s

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
bg: Функцията за cornerstone съдържание ви позволява да маркирате и филтрирате cornerstone съдържанието на уебсайта си.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
bg: Стойността по подразбиране трябва да бъде цифровият идентификатор на блога, който искате да използвате като отправна точка.

en: The default card type to use
bg: Тип карта за използване по подразбиране

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
bg: Филтриращото разширение изглежда недостъпно. Моля обърнете се към Вашия уеб хост, за да го активирате.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
bg: Първото наистина напълно интегрирано SEO решение за WordPress с инструменти за анализ на съдържанието в самата страница, XML sitemap (карта на сайта) и много други възможности.

en: The focus keyword appears in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy.
bg: Ключовата дума се съдържа в %1$sпървия параграф%2$s на съдържанието.

en: The focus keyword contains a stop word. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s. | The focus keyword contains %3$d stop words. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s.
bg[0]: Целевата ключова дума съдържа стоп дума. Това може да бъде разумно или не, в зависимост от обстоятелствата. %1$sНаучете повече за 
    стоп думите%2$s.
bg[1]: Целевата ключова дума съдържа %3$d стоп думи. Това може да бъде разумно или не, в зависимост от обстоятелствата. %1$sНаучете повече за стоп думите%2$s.

en: The focus keyword doesn't appear in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
bg: Ключовата дума не присъства в %1$sпървия параграф%2$s на текста. Препоръчително е темата на публикацията да става ясна незабавно.

en: The issues have been successfully reloaded!
bg: Списъкът с проблеми беше актуализиран успешно.

en: The links in all your public texts need to be counted. This will provide insights of which texts need more links to them. If you want to know more about the why and how of internal linking, check out %1$sthe article about internal linking on %2$s%3$s.
bg: Връзките във всичките ви публични текстове трябва да се отчитат. Това ще даде информация за това кои текстове се нуждаят от повече връзки към тях. Ако искате да научите повече за причините и начините за вътрешно свързване, проверете следната %1$sстатия за свързване с вътрешни връзки на %2$s%3$s.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
bg[0]: Полето meta description съдържа %1$d изречение с дължина %2$sнад %3$s думи%4$s. Опитайте да го съкратите.
bg[1]: Полето meta description съдържа %1$d изречения с дължина %2$sнад %3$s думи%4$s. Опитайте да ги съкратите.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
bg: Полето meta description не съдържа изречения с дължина %1$sнад %2$s думи%3$s.

en: The name of the company
bg: Име на фирмата

en: The name of the person
bg: Името на човека

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
bg: Разширението %2$s променя съдържанието на вашия сайт по начин, който се отличава за търсещите машини и за обикновените потребители. Този процес се нарича маскиране (cloaking) и силно ви препоръчваме да преустановите употребата му.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
bg: Материалът %s е публикуван за пръв път на %s.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
bg: Платената версия на %1$s предлага още по-богати възможности и осигурява професионална поддръжка.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
bg: Анализът на четливостта предлага предложения за подобряване на структурата и стила на вашия текст.

en: The recommended image size for %1$s is %2$s pixels.
bg: Препоръчителният размер на изображенията за %1$s е %2$s пиксела.

en: The search appearance settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The table below contains a list of the available variables.
bg: Настройките за външния вид за %1$s се състоят от променливи, които се заместват от конкретни стойности от страницата, когато тя се показва. Таблицата по-долу съдържа списък с наличните променливи.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
bg: Разделителят, дефиниран в %s тага на използваната тема.

en: The site's name
bg: Име на сайта

en: The site's tagline
bg: Слоган за уеб сайта

en: The slug for this page contains a %1$sstop word%2$s, consider removing it. | The slug for this page contains %1$sstop words%2$s, consider removing them.
bg[0]: Краткото име на страницата (slug) съдържа %1$sмаловажна дума%2$s, която е добре да премахнете.
bg[1]: Краткото име на страницата (slug) съдържа %1$sмаловажни думи%2$s, които е добре да премахнете.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
bg: Краткото име на тази страница е твърде дълго. За препоръчване е да го скъсите.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
bg: URL адресът не съществува, но сървърът не връща грешка 404 (file not found).

en: The text contains %1$d word. | The text contains %1$d words.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d думи.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи.

en: The text contains %2$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up! | The text contains %1$d instances where %2$d or more consecutive sentences start with the same word. Try to mix things up!
bg[0]: Текстът съдържа %2$d последователни изречения, които започват с една и съща дума. Опитайте се да го разнообразите!
bg[1]: На %1$d места в текста има по %2$d последователни изречения, които започват с една и съща дума. Опитайте се да го разнообразите!

en: The text link counter helps you improve your site structure.
bg: Броячът на текстови връзки ви помага да подобрите структурата на сайта си.

en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
bg: Настройките в панела "Заглавия &amp; мета" в %1$s съдържат променливи, които се заместват от специфични стойности, когато съответната страница се зарежда. Възможните променливи са изброени в списъка отляво.

en: There is an error with the request.
bg: Възникна грешка при заявката.

en: There were no profiles found
bg: Не са открити профили

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
bg: Това са заглавието, описанието и използваното от Open Graph мета таговете изображение за началната страница на вашия сайт.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
bg: Тези страници ще са %s по подразбиране, за да не се показват никога в резултати от търсене.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either a company, or a person.
bg: Тази информация се показва като мета данни във вашия сайт. Целта е тя да бъде включена в %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. Може да се представите или като фирма, или като частно лице. Изберете:

en: This export includes taxonomy metadata
bg: Експортът съдържа метаданни за структурата на категориите

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
bg: Тази функция се използва за автоматично добавяне на съдържание към вашия RSS. По-конкретно, нейната задача е да добавя връзки обратно към вашия блог и отделните публикации. Глупавите събирачки на съдържание (scrapers) ще добавят автоматично тези връзки, което ще помогне на търсещите машини да ви разпознаят като оригинален източник на съдържанието.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
bg: Това изображение се използва, ако споделената публикация/страница не съдържа никакви изображения.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big
     block of information you see on the right side of the search results.
bg: Тази информация ще бъде използвана в Google Knowledge Graph Card, големия
     блок от информация, който виждате от дясната страна на резултатите от търсенето.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.
bg: Това е представяне на това, което може да изглежда този пост в резултатите от търсенето на Google.

en: This is a settings export file for the %1$s plugin by %2$s
bg: Това е експортен файл с настройки за разширението %1$s от %2$s

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
bg: Това е, което се показва в резултатите от търсенето, когато хората намират началната ви страница. Това означава, че това вероятно е това, което виждат, когато търсят името на вашата марка.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
bg: Това трябва да бъде съществуващ блог. Блогът %s не съществува или е маркиран като изтрит.

en: This page has %1$s %2$sinternal link(s)%3$s, all nofollowed.
bg: Тази страница съдържа %1$s %2$sвътрешни връзки%3$s, всички с атрибут nofollowed.

en: This page has %1$s %2$soutbound link(s)%3$s, all nofollowed.
bg: Тази страница има %1$s %2$sизходящи връзки%3$s, всичките с атрибут nofollow.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
bg: Този сайт не е активиран правилно на yoast.com и затова не може да получава по-нататъшни актуализации. Моля активирайте сайта с валиден лицензионен ключ.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
bg: Този инструмент ви позволява бързо да променяте важни за SEO файлове като robots.txt и .htaccess (ако използвате такъв)

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
bg: Този инструмент ви позволява бързо да промените заглавията и описанията на вашите постове и страници, без да се налага да ги редактирате поотделно.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your Yoast SEO metadata. It will only do this when there is no existing Yoast SEO metadata yet. The original data will remain in place.
bg: Това ще въведе метаданните от поста като SEO заглавия и описания във Вашите Yoast SEO метаданни. Това ще се случи само ако все още няма съществуващи метаданни. Оригиналните данни ще останат на място.

en: Title
bg: Заглавие

en: Title Separator
bg: Разделител на заглавието

en: Title optimization
bg: Оптимизация на заглавието

en: Title separator symbol
bg: Символ-разделител за заглавието

en: Title settings
bg: Настройки на заглавието

en: Title to use for Author page
bg: Заглавие на авторска страница

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
bg: Заглавие на страницата, което да се използва за пътечките

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
bg: За да %1$sсвържете вашия сайт с Pinterest%2$s, добавете мета тага тук:

en: To allow %1$s to fetch your %2$s information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
bg: За да разрешите на %1$s да извлече информацията от %2$s, въведете оторизационния код от Google. Натискането на бутона ще отвори нов прозорец.

en: To allow %s to fetch your Google Search Console information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
bg: За да разрешите на %s да извлече информация от Google Search Console, въведете своя оторизационен код от Google. Бутонът отдолу ще отвори нов прозорец.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
bg: За да създадете пренасочване и да решите този проблем, се нуждаете от %1$s. Можете да закупите разширението, с включена едногодишна поддръжка и актуализации, от %2$s.

en: To fix this uncheck the box in front of the "Break comments into pages..." on the %1$sComment settings page%2$s.
bg: За да коригирате това, премахнете отметката от квадратчето пред "Прекъсване на коментарите в страниците..." на %1$sСтраница с настройки за коментари%2$s.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
bg: За да уведомите търсачките кои социални профили са свързани с този сайт, въведете информацията за социалните профили на сайта Ви отдолу.

en: To make sure all the links in your texts are counted, we need to analyze all your texts.
    					All you have to do is press the following button and we'll go through all your texts for you.
    
    					%3$sCount links%4$s
    
    					The Text link counter feature provides insights in how many links are found in your text and how many links are referring to your text. This is very helpful when you are improving your %1$sinternal linking%2$s.
bg: За да се уверите, че всички връзки в текстовете ви се броят, трябва да анализирате всичките си текстове.
    	 	 	 	 	 Всичко, което трябва да направите, е да натиснете бутона и ние ще прегледаме всички текстове за вас.
    
    	 	 	 	 	 %3$sБрояч на връзки%4$s
    
    	 	 	 	 	 Функцията за броя на текстовите връзки предоставя информация за броя на връзките, които се намират в текста ви и колко връзки се отнасят към вашия текст. Това е много полезно, когато подобрявате вашето %1$sвътрешно свързване%2$s.

en: To which version should I update?
bg: Към коя версия трябва да премина?

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
bg: Превключване на %1$s's XML картата на сайта

en: Toggle license status
bg: Промяна на статуса

en: Tools
bg: Инструменти

en: Total time:
bg: Общо време:

en: Translation of %s
bg: Превод на %s

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
bg: Опитайте се да съставяте по-кратки изречения, за да подобрите нивото на четимост на публикацията.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
bg: Опитайте да съставяте по-кратки изречения и да употребявате по-лесни думи, за да подобрите четимостта.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
bg: Разширението се опитва да генерира ключ за кеширане на sitemap файловете, но комбинацията от представки и наставки оставя твърде малко място за това. Вероятно правите заявка за страница, която е далеч извън очаквания обхват.

en: Twitter Username
bg: Twitter име

en: Twitter metadata
bg: Twitter мета данни

en: Twitter settings
bg: Настройки за Twitter

en: Twitter username (without @)
bg: Twitter потребител (без @)

en: Type here to search...
bg: Въведете тук, за да търсите ...

en: URL
bg: URL адрес

en: URL points to a non-existent page.
bg: URL адресът сочи към несъществуваща страница.

en: Unknown type %1$s
bg: Непознат тип %1$s

en: Unordered list
bg: Неподреден списък

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
bg: Неуспешно разархивиране: файлът settings.ini не е намерен.

en: Unzipping failed with error "%s".
bg: Неуспешно разархивиране с грешка "%s".

en: Updated %s
bg: Обновен %s

en: Upgrade to %1$s
bg: Надстройте до %1$s

en: Upgrade to %s »
bg: Обновете до %s »

en: Upgrade to Premium
bg: Надграждане до Premium

en: Upload Image
bg: Качване на изображение

en: Upload failed.
bg: Неуспешно качване.

en: Url preview
bg: Преглед на Url адреса

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
bg: Употребата на пътечки (breadcrumbs) е обяснена в %1$sстатията за имплементиране на пътечки%2$s в нашата база знания.

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
bg: Използвайте пътечката на %1$s вместо тази на %2$s

en: Use Image
bg: Използване на изображение

en: User description
bg: Описание на потребителя

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
bg: Използването на този формуляр позволява да се възвърнат стандартните SEO настройки.

en: Variable
bg: Променлива

en: Vertical bar
bg: Вертикална черта

en: Video SEO
bg: Видео SEO

en: Video tutorial
bg: Видео урок

en: View
bg: Показване

en: View &#8220;%s&#8221;
bg: Показване на "%s"

en: View in KB
bg: Вижте в KB

en: WP Page Title
bg: Заглавие на WP страница

en: Want to be a Yoast SEO Expert?
bg: Искаш да бъдеш Yoast SEO експерт?

en: Want to make sure your %1$s settings are still OK? %2$sOpen the configuration wizard again%3$s to validate them.
bg: Искате да сте сигурни, че %1$s настройките ви все още са добре? %2$sОтворете отново съветника за конфигуриране%3$s, за да се уверите, че е така.

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
bg: Внимание: въпреки че можете да задавате настройки за meta robots оттук, целият сайт е с активен noindex в глобалните настройки за сигурност и промените тук няма да имат ефект.

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template. See the help center for more info.
bg: Внимание: променливата %s не може да се използва в този шаблон. Прегледайте помощната документация за повече информация.

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
bg: Не можахме да установим връзка с нашия сървър, за да потвърдим лицензния ключ. Моля инструктирайте вашата хостинг компания да разреши изходящите връзки от вашия сървър към %s.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
bg: Изгтлежда не сте приключили изпълнението на автоматичния конфигуратор. Препоръчваме ви да %2$sстартирате конфигуратора на %1$s%3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
bg: Открихме следните проблеми, които оказват ефект върху SEO оптимизацията на вашия сайт.

en: We recommend you set this to Yes.
bg: Препоръчваме ви да настроите това на Да.

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
bg: Засякохме данни от едно или повече SEO разширения на Вашия сайт. Моля следвайте следните стъпки, за да въведете тези данни:

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
bg: Забелязахме, че вече използвате %1$s от известно време и се надяваме, че ви харесва! За нас би било страхотно, ако ни дадете %2$s5 звезди в WordPress.org%3$s!

en: We've updated our SEO score algorithm. %1$sRecalculate the SEO scores%2$s for all posts and pages.
bg: Актуализирахме нашия алгоритъм за изчисляване на SEO резултати. %1$sПреизчислете SEO резултатите%2$s за всички публикации и страници.

en: Webmaster Tools
bg: Инструменти за уеб администратори

en: Webmaster Tools verification
bg: Свързване с Webmaster Tools

en: Website name
bg: Име на сайта

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs!
bg: Добре дошли в автоматичния конфигуратор на %1$s. В поредица от няколко прости стъпки ще ви помогнем да направите своите SEO настройки да отговарят на нуждите на вашия сайт.

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs! %1$s will take care of all the technical optimizations your site needs.
bg: Добре дошли в автоматичния конфигуратор на %1$s. Ще ви помогнем да направите SEO настройките според нуждите на вашия сайт в процес от няколко прости стъпки. %1$s ще се погрижи за всички необходими технически оптимизации.

en: Welcome!
bg: Добре дошли!

en: What does the site %1$s represent?
bg: Какво представлява сайта %1$s?

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
bg: Когато качвате носител (например изображение или видеоклип) в WordPress, той не само запазва медиите, а създава URL адрес за прикачените файлове. Тези страници на прикачените файлове са сравнително празни: те съдържат медийния елемент и може би заглавие, ако сте въвели такова. Поради това, ако никога не използвате тези прикачени URL адреси е по-добре да ги забраните и да ги пренасочите към самия медиен елемент.

en: While we strive to make setting up %1$s as easy as possible, we understand it can be daunting. If you’d rather have us set up %1$s for you (and get a copy of %2$s in the process), order our %3$s%1$s configuration service%4$s here!
bg: Макар да се стараем да правим настройването на %1$s възможно най-лесно, понякога това може да се окаже предизвикателство. Ако предпочитате ние да настроим %1$s вместо вас (и същевременно да получите копие от %2$s), поръчайте нашата %3$s%1$s конфигурационна услуга%4$s от тук!

en: Who should have access to the %1$s settings
bg: Кои потребители да имат достъп до настройките на %1$s

en: Why Google won't display the right page title
bg: Защо Google не показва правилното заглавие на страница

en: Why?
bg: Защо?

en: With Yoast SEO Premium, you can easily create such redirects.
bg: С Yoast SEO Premium можете лесно да създавате такива пренасочвания.

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
bg: WordPress генерира автоматично URL адрес за всеки файл в медийната библиотека. Активирането на тази настройка ще разреши на Google да индексира тези адреси.

en: Would you like to add another keyword?
bg: Искате ли да добавите друга ключова дума?

en: Would you like to add keyword synonyms?
bg: Бихте ли желали да добавите синоними на ключовите думи?

en: Would you like to add more than one keyword?
bg: Бихте ли желали да добавите повече от една ключови думи?

en: XML sitemaps
bg: XML карта на сайта

en: Yandex verification code
bg: Yandex код за потвърждение

en: Yes
bg: Да

en: Yoast SEO did not detect any plugin data from plugins it can import from.
bg: Yoast SEO не откри никаква информация от разширения, от които би могъл да импортира.

en: Yoast SEO for WordPress course
bg: Курс Yoast SEO за WordPress

en: Yoast SEO video tutorial
bg: Yoast SEO видео уроци

en: Yoast option %1$s not found.
bg: Опция %1$s не беше открита.

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
bg: Разширенията на Yoast споделят известно количество код помежду си, за да направят вашия сайт по-бърз. Поради тази причина е необходимо всички разширения на Yoast да се поддържат актуални. Забелязахме, че това не е така, затова моля актуализирайте неактуалните версии на използваните разширения.

en: You are not allowed to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
bg: Не ви е позволено да променяте нерегистрирани мрежови настройки.

en: You are not allowed to perform this action.
bg: Не ви е разрешено да изпълнявате това действие.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
bg: Не получавате актуализации или поддръжка! Коригирайте този проблем, като добавите този сайт и активирате %1$s за него в %2$s.

en: You are not using any %1$ssubheadings%2$s, but your text is short enough and probably doesn't need them.
bg: Не използвате %1$sподзаглавия%2$s, но текстът ви е достатъчно кратък и вероятно нямате нужда от тях.

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add  some %1$ssubheadings%2$s.
bg: Не използвате никакви подзаглавия, въпреки че текстът ви е доста дълъг. Опитайте и добавете някои %1$sподзаглавия%2$s.

en: You are trying to load non-minified files. These are only available in our development package. Check out %1$s to see all the source files.
bg: Опитвате се да заредите файлове, които не са минифицирани. Тези файлове са достъпни само в нашия пакет за разработчици. На адрес %1$s можете да получите достъп до всички изходни файлове.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
bg: Кликнете върху някой от елементите в прегледа, за да стартирате редактора на извадки.

en: You can determine the title and description for the blog page by %1$sediting the blog page itself &raquo;%2$s
bg: Можете да зададете заглавието и описанието на блог страницата, като %sредактирате самата блог страница &raquo;%s

en: You can determine the title and description for the front page by %1$sediting the front page itself &raquo;%2$s
bg: Можете да зададете заглавието и описанието за първата страница, като %sредактирате самата първа страница &raquo;%s

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
bg: Можете да редактирате SEO мета данните за този персонализиран тип на %1$sстраница от вашия магазин%2$s

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
bg: Можете да поправите това в страницата %1$sНастройки за постоянните връзки%2$s.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
bg: Можете да използвате полетата по-долу, за да потвърдите с различните Инструменти за уеб администратори. Тази функция ще добави мета таг за потвърждение на началната ви страница. Следвайте връзките към различните Инструменти за уеб администратори и потърсете инструкции за метода за потвърждаване на мета тага, за да получите кода за потвърждение. Ако сайтът ви вече е потвърден, можете да игнорирате това.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
bg: Можете да използвате следните променливи в съдържанието; те ще се заместят от стойностите в дясно.

en: You can't edit %s that aren't yours.
bg: Не можете да редактирате %s, които не са ваши.

en: You can't edit %s.
bg: Не може да редактирате %s.

en: You cannot create a %s file.
bg: Не можете да създадете файла %s.

en: You cannot edit the %s file.
bg: Не можете да редактирате файла %s.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
bg: Не можете да предефинирате стандартна заместваща променлива на WPSEO чрез регистриране на собствена променлива със същото име. Вместо това използвайте филтъра "wpseo_replacements", за да промените заместващата стойност.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
bg: Вашият лицензен ключ е дефиниран чрез PHP константа %s.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
bg: Нямате името на поста в URL-то на вашите публикации и страници. Силно препоръчително е да ги имате. Съветваме ви да промените структурата на перманентните ви връзки на <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a %s file, create one here:
bg: Нямате %s файл, създайте такъв оттук:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
bg: Нямате публикувани публикации, затова резултатите от SEO ще се показват тук, след като направите първата си публикация!

en: You have %d new issue concerning your SEO! | You have %d new issues concerning your SEO!
bg[0]: Има %d нов SEO казус!
bg[1]: Има %d нови SEO казуса!

en: You have a new issue concerning your SEO!
bg: Имате нов проблем със SEO!

en: You have an unlimited license.
bg: Имате неограничен лиценз.

en: You have far too little content, please add some content to enable a good analysis.
bg: Съдържанието е прекалено малко. Разширете текста, за да бъде възможен добър анализ.

en: You have not used the focus keyword in any %1$ssubheading%2$s (such as an H2) in your copy.
bg: Ключовата дума/фраза не е употребена нито веднъж в %1$sподзаглавията%2$s (напр. H2) в текста.

en: You have used %d/%d activation.  | You have used %d/%d activations.
bg[0]: Използвали сте %d/%d активация.
bg[1]: Използвали сте %d/%d активации.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
bg: В полето е използван HTML код, което не е позволено.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
bg: Не сте задали страница на магазина в настройките ви за WooCommerce. Моля, направете го първо това.

en: You just deleted a %1$s.
bg: Току що изтрихте %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
bg: Току що пратихте в кошчето %1$s.

en: You might like
bg: Може да ви допадне

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
bg: Трябва да отидете в панела %1$sReading Settings%2$s и да изключите опцията за видимост към търсачките.

en: You searched for
bg: Вие търсехте

en: You searched for %s
bg: Вие потърсихте %s

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
bg: Трябва да създадете пренасочване, за да сте сигурни, че посетителите ви няма да попаднат на грешка 404, когато кликнат върху неработещия URL адрес.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
bg: Трябва да стартирате конфигурационния съветник от страницата с таблото за управление на &rarr; Общите &rarr; SEO настройки, за да се уверите че всички настройки за сайта Ви са правилни.

en: You should update your PHP version to either 5.6 or to 7.0 or 7.1. On a normal WordPress site, switching to PHP 5.6 should never cause issues. We would however actually recommend you switch to PHP7. There are some plugins that are not ready for PHP7 though, so do some testing first. We have an article on how to test whether that's an option for you %1$shere%2$s. PHP7 is much faster than PHP 5.6. It's also the only PHP version still in active development and therefore the better option for your site in the long run.
bg: Силно ви препоръчваме да актуализирате вашата версия на PHP до 5.6 или 7.0/7.1. За обикновен WordPress сайт, преминаването към PHP 5.6 няма да създаде никакви проблеми. Въпреки това ви съветваме да превключите на PHP7. Имайте предвид обаче, че някои разширения все още не са съвместими с PHP7, така че най-напред тествайте. Имаме %1$sспециална статия%2$s за това как да проверите дали преминаването към PHP7 е възможно. Тази версия е много по-бърза от PHP 5.6 и също така е единствената версия на PHP, която все още се разработва активно. По тази причина преминаването към PHP7 е по-доброто решение в перспектива.

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
bg: Сайтът все още използва стандартното подзаглавие на WordPress. Дори ако оставите това поле празно, ще бъде по-добре. %1$sКоригирайте проблема в панела за настройки на сайта%2$s.

en: You're %1$slinking to another page with the focus keyword%2$s you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.
bg: Създали сте %1$sвръзка към друга страница, използвайки ключовата дума%2$s, за която искате да класирате текущата страница. Препоръчваме ви да промените това, ако наистина искате настоящата страница да се класира за съответната ключова дума.

en: You're not getting the benefits of %1$s yet. If you had %1$s, you could use its awesome features:
bg: Все още нямате достъп до ползите от %1$s! Ако заявите %1$s, ще можете да се възползвате от тези страхотни възможности:

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
bg: Вие използвате WordPress на %1$s. Макар %2$s да е преведен на %1$s на %3$d%%, преводът все още не е добавен към плъгина. Можете да промените това! Регистрирайте се на %4$s, за да помогнете за довършването на превода на %1$s.

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
bg: Вие използвате WordPress на език, който все още не поддържаме. Много бихме искали %2$s също да бъде преведен на този език, но за съжаление все още не разполагаме с превод. Вие можете да промените това! Регистрирайте се на %4$s и помогнете с превода!

en: You've %1$snever used this focus keyword before%2$s, very good.
bg: Досега %1$sне сте използвали тази целева ключова дума%2$s, това е много добре.

en: You've done it!
bg: Готово!

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
bg: Вашият лимит за активации е достигнат. Трябва да <a href="%s">заявите разширен лиценз</a> за да го използвате в този сайт.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s. It’s probably a good idea to read about %4$swhy you should not use your focus keyword more than once%5$s.
bg: Използвахте тази ключова дума %1$s%2$dпредишен път%3$s. Вероятно е добра идея да прочетете %4$s защо не трябва да използвате ключовата си дума повече от веднъж%5$s.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s. It’s probably a good idea to read about %3$swhy you should not use your focus keyword more than once%4$s.
bg: Използвахте тази ключова дума %1$sотново%2$s. Вероятно е добра идея да прочетете %3$sзащо не трябва да използвате ключовата си дума повече от веднъж%4$s.

en: YouTube URL
bg: Адрес в YouTube

en: Your %s license has been activated.
bg: Вашият лиценз за %s е активиран.

en: Your %s license has been deactivated.
bg: Вашият %s лиценз е деактивиран.

en: Your %s license will expire on %s.
bg: Вашият лиценз за %s ще изтече на %s.

en: Your homepage can be indexed by search engines.
bg: Заглавната страница може да се индексира от търсещите машини.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
bg: Вашият лиценз е изтекъл. Трябва да <a href="%s">продължите лиценза</a>, за да можете да го използвате отново.

en: Your name
bg: Вашето име

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
bg: Сървърът използва остаряла версия на PHP модула cURL (Версия: %s). Моля инструктирайте вашата хостинг компания да актуализира инсталираната версия на cURL. Можете да прочетете повече по темата в нашата %sБаза знания%s.

en: Your site could be faster and more secure with a newer PHP version.
bg: Вашият сайт може да бъде по-бърз и по-надежден с по-нова версия на PHP.

en: Your site language is set to %s.
bg: Езикът на сайта Ви е настроен на %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
bg: Езикът на вашият сайт е настроен на %s. Ако това не е правилно, свържете се с администратора на вашият сайт.

en: Your site language is set to {language}.
bg: Езикът на сайта Ви е настроен на {language}.

en: Your site language is set to {language}. If this is not correct, contact your site administrator.
bg: Езикът на сайта ви е настроен на {language}. Ако това не е правилно, свържете се с администратора на сайта ви.

en: Your site's settings currently allow attachment URLs on your site to exist. Please read %1$sthis post about a potential issue%2$s with attachment URLs and check whether you have the correct setting for your site.
bg: Понастоящем настройките на сайта Ви позволяват да съществуват URL адреси на прикачените файлове в сайта Ви. Моля, прочетете %1$sтази публикация за потенциален проблем%2$s с URL адресите за прикачените файлове и проверете дали имате правилната настройка за сайта си.

en: Your social profiles
bg: Социални профили

en: archived
bg: архивиран

en: archives for authors without posts
bg: архиви за автори без публикации

en: author archives
bg: Архив по автори

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
bg: проверявате как ще изглеждат вашите публикации във Facebook или Twitter.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
bg: създавате и управлявате пренасочвания от самата WordPress платформа.

en: date archives
bg: архиви за дати

en: deleted
bg: изтрито

en: description (custom taxonomy)
bg: описание (персонализирана таксономия)

en: difficult
bg: трудно

en: easy
bg: лесно

en: fairly difficult
bg: сравнително трудно

en: fairly easy
bg: сравнително лесно

en: gain access to our 24/7 support team.
bg: получавате 24/7 достъп до нашия екип по поддръжката

en: image preview
bg: Преглед на изображението

en: mature
bg: съдържание за възрастни

en: ok
bg: ОК

en: optimize a single post for up to 5 keywords.
bg: оптимизирате една публикация според нуждите до 5 ключови думи.

en: or
bg: или

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всяка <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изтрит <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изтрити <span class="count">(%s)</span>

en: public
bg: публично достъпен

en: spam
bg: спам

en: the archive for %s
bg: архивите за %s

en: this author's archives
bg: Архивите на този автор

en: very difficult
bg: много трудно

en: very easy
bg: много лесно

en: you are <strong>not</strong> receiving updates.
bg: вие <strong>не получавате</strong> актуализации.

en: you are receiving updates.
bg: получавате актуализации.
